banner

Seyfi Oktay’ın gizli ajandasından çıktı!

Ana Sayfa » Haberler » Seyfi Oktay’ın gizli ajandasından çıktı!
Paylaş
Tarih : 09 Ocak 2012 - 12:47

CHP’nin yargıdaki kadrolaşması, adli yargıyı etkilemeye teşebbüs davasının iddianamesinden çıktı.

CHP’nin yargıdaki kadrolaşması, adli yargıyı etkilemeye teşebbüs davasının iddianamesinden çıktı. Seyfi Oktay iddianamesinde yer alan bilgiler, CHP’nin yargıyı adeta ele geçirdiğini ortaya koydu.

AK Parti’yi, “yargıda kadrolaşmaya çalışmak”, yüksek yargıyı “AK Parti’nin ‘militan’ı olmak”la suçlayan Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisi CHP’nin, yüksek yargıyı adeta arka bahçe haline getirdiği ortaya çıktı. CHP’li eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay’ın sanığı olduğu Ergenekon lehine yargıyı etkileme soruşturması iddianamesinde yer alan belgeler, yargının CHP-SHP kadroları tarafından nasıl sömürüldüğünü ortaya koydu. Sanık Seyfi Oktay’ın Ankara Çankaya’daki ikametinden elde edilen deliller arasında 1995 yılına ait kahverenkli ajandanın içeriği ile alakalı olarak iddianameye yansıyan ayrıntılar dikkat çekti. Ajandada hakim, savcı, yazı işleri müdürü, zabıt katibi ve mübaşir gibi adliye personeli alımı için düzenlenen sınavlar ve bu personelin yer değişikliği atamaları ile ilgili referans notlarının olduğu öğrenildi. Bunların yanı sıra, tutuklu ya da hükümlü bulunan kişilerin cezaevi değişikliği ile ilgili referans notlarının da ajandada yer aldığı ortaya çıktı.

Dava kapsamında hazırlanan iddianameye giren 14 ile numaralandırılmış delilin SHP Çubuk ilçe Başkanı A.G. ibareli mühürlü ve imzalı Adalet Bakanlığı’na hitaben yazılan doküman olduğu, içeriğinde “Adalet Komisyonu tarafından açılan ve yazılı imtihanı kazanarak sözlü imtihana girmeye hak kazanarak işe başlatılmaları ilçe genelindeki parti çalışmalarımızda bize olumlu katkıda bulunacaktır. Gerekli ilginizi bekler saygılar sunarım. 30. 12.1992” ibarelerinin olduğu ve dokümanın alt kısmında toplam 25 kişinin isimlerinin yazılı olduğu belirtildi.

ANKARA İL BAŞKANLIĞI 176 İSİM BELİRLEMİŞ

İddianamede 16’dan 19’a kadar numaralandırılmış “Sosyal Demokrat Halkçı Parti Ankara İl Başkanlığı” mühürlü 4 sayfadan oluşan bir başka belgenin “Adalet Bakanlığı Adliye Sınavını Kazanan Adaylar” başlığı ile başladığı; toplam 176 kişinin adı soyadı, aday no ve görevlerinin yazılı olduğu, bu şahısların isimlerinin yanına “+” işaretinin konulduğu, bu isimlerin SHP İl Başkanlığı, Yenimahalle, Kalecik, Çankaya, Mamak, Güdül, Kırıkkale, Altındağ ve Sincan ilçe Başkanlıkları tarafından referans olunduğunun belirtildiği, dokümanın sonunda el yazısı ile “Shp Ankara İl Başkanlığı Başkan Vekili Y.A.” ibaresinin yazılı olduğu ifade edildi.

Seyfi Oktay’dan ele geçirilmiş 6 ile numaralandırılmış belge için şöyle deniliyor: “M.K. Erzincan Milletvekili SHP Genel Sekreter Yardımcısı antetli kağıtta, ‘Adalet Bakanlığı Adliye Sınavı Yazılısını Kazananlar’ başlığı altında toplam (18) kişiye ait Ad- Soyad- Aday No- ve görevlerinin yazılı olduğu, karşılarında ‘+’ işaretlerinin konulduğu.” Yapılan incelemede bu kişilerin neredeyse tamamının yargı içerisinde faaliyet gösterdiği ifade ediliyor.

Yine aramada bulunan bir başka not kâğıdının içeriğinde de “M.C. Kızılca Hamam Savcısı İstem= Yargıtay Savcılığı, N.A. Kadıköy Savcısı(Gaziantep eski Başsavcısı) İstem= Kadıköy Başsavcı Yardımcılığı, A.A. (38XXX sicil) İstanbul Ümraniye Savcısı İstem= Mersin ya da Hatay, İ.Y. Adalet Müfettişi İstem= Ankara Hâkimliği” ibarelerinin yazılı olduğu, yine aynı el yazısı dokümanda bazı yargı mensuplarının isim, sicil ve görev yerlerinin yazılı olduğu vurgulandı.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz