banner

Şimdi de Meriç Nehri alarm veriyor!

Ana Sayfa » Haberler » Şimdi de Meriç Nehri alarm veriyor!
Paylaş
Tarih : 09 Ocak 2012 - 12:47

Su seviyesinin yükselmesi nedeniyle taşan Tunca Nehri’nin debisinin düşmeye başladığı, Meriç Nehri’nin debisinin ise yükseldiği bildirildi.

AA muhabirinin DSİ 11. Bölge Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Tunca Nehri’nin debisi düne göre düşüşe geçti. Dün saat 22.00’da 186 metreküp/saniyeye seviyesine çıkan debi gece düşmeye başladı. Bu sabahki ölçümlerde Tunca Nehri’nin debisi 125 metreküp/saniyeye düştü.

Meriç Nehri’nin debisindeki artış ise devam ediyor. Meriç Nehri’nin debisi dün saat 22.00’dan bu yana 211 metreküp/saniye artarak 909,8 metreküp/saniyeye ulaştı. Yetkililer, Meriç Nehri’nin su seviyesinin 1100 metreküp/saniyeye ulaşacağını ve bu seviyeden sonra durağanlaşacak debinin düşüşe geçeceğini belirtti.

Tunca Nehri’nin yatağından çıkması nedeniyle yaya ve araç trafiğine kapatılan Fatih ve Kanuni köprülerine bu sabah kent merkeziyle Yeniimaret semtini birbirine bağlayan Yalnızgöz Köprüsü de eklendi. Köprü başlarında Edirne Emniyet Müdürlüğü ile İl Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ekipleri bekletiliyor.

Tunca Nehri, hem Bulgaristan hem de Türkiye tarafındaki sağanağın etkisiyle dün sabah taşmış, Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin yapıldığı er meydanı, Adalet Kasrı ve Balkan Şehitliği yer yer su altında kalmıştı.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz