banner

Süleyman Demirel hakkında şoke eden iddia

Ana Sayfa » Haberler » Süleyman Demirel hakkında şoke eden iddia
Paylaş
Tarih : 09 Ocak 2012 - 12:47

Aydın Menderes’in eşi Ümran Menderes’ten şok iddia..

O dönem Ayaş’taydık. Bir duyum almıştık. Hatta Aydın’ın özel minibüsü gümrükten çıkmamış göründüğü için kullanılmıyordu. Belediye Başkanı Melih Gökçek bize engelliler için kullanılan belediye otobüslerinden tahsis etti. Rahmetli Erbakan’ı Başbakanlık Konutu’nda ziyarete gittik. Aydın içeride görüşürken, benim telefonuma “Efendim asker, yakında bir uyarıda bulunacak” yönünde mesaj geldi. Ben onu özel kaleme verdim. Orada sanıyorum Erbakan’a yakın emekli albay vardı, onun duyumu olmamış. Konu öylece kaldı ama bir iki gün sonra da tanklar Sincan’a yürüdü.

Aydın Bey’in yorumu ne oldu?

Çirkin şeyler oldu o dönemde. Sayın Süleyman Demirel, kendi kurduğu partiyi ikiye böldü. Bunlar yaşanmamalıydı, oyla gelen oyla gitmeliydi. Aydın, duruşunu değiştirmedi. Hatta Aydın’a dolaylı yoldan Başbakanlık teklif edildi. “Aydın Bey, ikinci Roosevelt gibi olsun” denildi. Biz hiçbir şekilde ciddiye almadık. Sonra bir milletvekili arkadaşımız, iki sene öncesinde “hanımefendi teklif ciddiydi. Demirel de konuyu biliyordu. Aydın Bey neden istemedi” diyerek tepki gösterdi. İsmini söylemek doğru olmaz.

Süleyman Demirel’e kırgınlığınız oldu mu?

Partide soyadı olsun ama etkili olmasın gibi bir durum ortaya çıktığını düşünüyorum. Sayın Demirel’e sitem olsa ne olacak da… Aydın’ı çok üzdü son birkaç senede. Farklı düşüncelerini daha önce söylemedi, rahmetli Adnan Menderes’in devamı olan partide yıllarca görev yapıp, en üst düzeylere geldi. Saygımız var, büyüğümüz ama Aydın çok incindi. Aydın’ın düşüncesinde olan herkes de incindi. Çok şanssızdı Aydın siyasette. Evet, kazadan önce de sonra da fırsat verilmedi.

Felçli başkan Roosevelt kimdir?

ABD’nin 32’nci başkanı olan Franklin Delano Roosevelt, 4 kez seçilerek en uzun süreyle görevde kalan başkan olarak tarihe geçti. New York’un eski ve zengin ailelerinden Roosevelt ailesinin üyesi olan Franklin Delano Roosevelt, ABD’nin 26. Başkanı olan Theodore Roosevelt’in de akrabasıdır. 1921 yılında o dönemde çok büyük salgın halinde olan çocuk felcine yakalanarak bacakları felçli kalan Franklin Delano Roosevelt, ABD tarihine engelli olan tek başkan olarak da adını yazdırdı. 1928 yılında New York eyaletine vali seçilmeyi başaran Roosevelt, 1932 seçimlerinde ABD’nin 32. Başkanı olarak seçildi. Roosevelt işbaşına geldiğinde ABD 1929’dan beri Büyük Buhran adı verilen tarihinin en büyük ekonomik çöküntüsünü yaşamaktaydı. Nüfusun yüzde 25’i işsizdi. 2 milyon Amerikalı evsiz barksız kalmıştı. Roosevelt Yeni Düzen (New Deal) adıyla anılan çok yönlü bir yeniden yapılanma programı geliştirdi ve 1930’ların sonuna doğru ABD ekonomisi tekrar rayına oturup, hızla büyümeye başladı. Roosevelt, 1939 yılında patlak veren II. Dünya Savaşı’na ABD’nin başkanı olarak girip 1945’te savaşın son yılında aniden hastalanarak görevi başında öldü.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz