banner

TFF’den kritik toplantı

Ana Sayfa » Spor » TFF’den kritik toplantı
Paylaş
Tarih : 30 Ocak 2012 - 18:32

Mehmet Ali Aydınlar Başkanlığı’ndaki Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, İstinye’deki merkez binada bir araya geldi.

26 Ocak’ta Ankara’da yapılan genel kurul sonrası şike kararları konusunda kulüplerin tavrını beğenmeyen Başkan Aydınlar’ın yönetim kurulu toplantısı sonrasında istifasını sunacağı iddia edilirken, bunun toplu istifaya dönüşüp dönüşmeyeceği de ortaya çıkacak..

Alınan ilk bilgilere göre, toplantıya istifası cebinde giren Mehmet Ali Aydınlar’ın Seçimli Genel Kurul kararı da alabileceği öğrenildi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağanüstü Genel Kurulu’nda 58. madde ile ilgili, haklarında şike ve teşvik primi iddiası bulunan kulüplere uygulanması muhtemel yaptırımların değiştirilmemesine karar verilmişti.
Bu gelişme üzerine Futbol Federasyonu Başkanı istifa ederse veya Yönetim Kurulu istifa ederse nasıl bir sürecin beklendiği de merak konusu olmuştu. İşte olası tablonun yansıması şu şekilde olacak:

1. Başkan istifa ederse yerine yönetimden vekaleten bir kişi atanacak
2. Atanan kişi alnacak seçim kararı tarihine kadar vekaleten işleri yürütecek.
3.Sadece Başkan değil, Yönetimde istifa ederse; seçim süreci hemen başlayacak. Olağanüstü Genel Kurulu kararı alınıp gazeteye verilecek ilanla 15-20 gün içinde seçim yapılması gerekir.
4-Seçim kararı isterlerse hemen, isterlerse 3 ay sonra da alınabilir..
5- Hiçbiri olmaz ise Haziran ayındaki mali genel kurulun içerisinde seçimli mali genel kurul kararı da alabilirler..
6- Sadece Başkan istifa ederse TFF’ye bağlı kurulların değişmesine gerek yok, ama Yönetim istifa ederse, yeni yönetim ve kurullarının tamamen yeniden oluşması gerekiyor.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

Mersin’deki vahşette tüyler ürperten detay
Mersin’deki vahşette tüyler ürperten detay

Kayıp ihbarıyla ortaya çıkan cinayetin ardından kardeşinin öldürülmesi olayına ilişkin açıklamalarda bulunan ağabey Cem Aslan, kardeşi

Helikopter kazasıyla ilgili başsağlığı mesajı
Helikopter kazasıyla ilgili başsağlığı mesajı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İstanbul Sancaktepe’de askeri helikopterin düşmesi sonucu 4 askerimizin şehit olmasıyla ilgili başsağlığı mesajı

Araç sahiplerini ilgilendiriyor motorin ve benzinde indirim
Araç sahiplerini ilgilendiriyor motorin ve benzinde indirim

Gece yarısından itibaren  motorinin litre fiyatında ortalama 23 kuruş, benzinin litre fiyatında ise 15 kuruş indirim yapılacak. Enerji Petrol

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz