banner

Türk futbolu zorlu bir dönemece girdi

Ana Sayfa » Spor » Türk futbolu zorlu bir dönemece girdi
Paylaş
Tarih : 13 Ocak 2012 - 2:46

Şike operasyonuyla sarsılan Türk futbolu, zorlu bir dönemece girdi.

Aydınlar, önce 18 kulübün başkanlarını, ardından da Bank Asya 1.Lig kulüp başkanlarını toplantıya çağırdı. Spor Bakanı Suat Kılıç, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ve F.Bahçe Başkan Vekili Nihat Özdemir’i kabul etti. Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu, 15 Ocak Pazar günü çok önemli bir basın toplantısı düzenleyecek.

Şike operasyonu ve art arda yaşanan gelişmelerle sarsılan Türk futbolunda baş döndüren bir trafik yaşandı.

– Federasyon Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, 18 kulübün başkanlarını Ankara’da toplantıya çağırdı. – Mehmet Ali Aydınlar, ardından Bank Asya 1.Lig kulüp başkanlarını İstanbul’da toplantıya çağırdı.

– Fenerbahçe Kulübü, pazar günü çok önemli bir basın toplantısı düzenleyecek. Bu gelişmelere ek olarak dün sürpriz iki toplantı daha yapıldı.

– Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ile görüştü.

– Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, F.Bahçe Başkan Vekili Nihat Özdemir’i kabul etti.

Olan bir ya da iki kulübe değil Türk futboluna olacak PEKİ neler oldu da bir anda görüşme trafiği bu kadar hızlandı. Onu da kısaca özetleyelim;

1- Şike konusunda uzun zamandan bu yana UEFA ile temaslar sürdürülüyor. Ve artık bu temaslarda sona gelinmek üzere.

2- Ancak, UEFA kanadından gelen sinyaller çok da olumlu değil. Bu durumda olan, bir ya da iki kulübe değil, Türk futbolunun tamamına olacak.

3- Bu olumsuz havayı tersine çevirmek için birtakım adımların atılması gerekiyor. O adımlar için de karşılıklı diyalog ve hareket şart. Şimdi isterseniz toplantılara ve yaşananlara bakalım.

Genel kurul öncesi kulüplerin görüşleri alınacak

BİLİNDİĞİ gibi Futbol Federasyonu, şike konusunda karar almak üzere 26 Ocak’ta olağanüstü genel kurul kararı aldı. Genel kurul kararından hemen sonra da Kulüpler Birliği bir toplantı yaptı ve Aydınlar yönetiminin şike konusunda bir an önce karar almasını istedi. Açıkçası şike kararında topu fedarasyonun kucağına bıraktı. Kulüpler Birliği’nin bu hamlesine bir karşı hamle de Başkan Mehmet Ali Aydınlar’dan geldi.

Aydınlar, Süper Lig’de yer alan kulüp başkanlarına bir davet gönderdi. – Genel Kurul öncesi cuma günü saat 18.00’de Ankara Marriot Otel’de futbolumuzdaki son gelişmelerin konuşulacağı toplantıya katılmanızı rica ederim…

Aydınlar bu davet konusunda, “Genel kurul öncesi başkanların düşüncelerini alacağız. Elbette ben de kendi düşüncelerimi onlara ifade edeceğim” dedi. Bu toplantı aslında Genel Kurul öncesi nasıl bir tavır sergileneceğinin de belirleneceği bir toplantı olacak. Aydınlar, muhtemelen UEFA ile yaptığı temaslardan söz edecek. Belki de yaklaşan tehlikeden söz edecek. Ve kulüplerden buna göre tavır almalarını isteyecek. Aydınlar, Süper Lig kulüp başkanlarının ardından Bank Asya 1.Lig temsilcileriyle de İstanbul’da bir toplantı yapacak.

Pazar günkü toplantıda neyi açıklayacaklar?

F.BAHÇE yöneticileri geçtiğimiz günlerde UEFA yetkilileriyle bir görüşme yaptı. Bu görüşmeden sonra sarı lacivertli kulüp pazar günü bir basın toplantısı düzenleyeceğini duyurdu.

. – Pazar… Neden hafta içi değil de pazar günü? Bunun yanıtını bir yönetici şu sözlerle verdi: – O toplantıda tüm yöneticilerin hazır bulunmasını istedik. Pazar iş günü değil, dolayısıyla herkes için o gün uygundu.

Bu ifadenin anlamı açık:

– Tüm yöneticiler orada olmalı ki, açıklayacaklarımızın ağırlığı artsın.

Peki ne açıklayacak Fenerbahçe yöneticileri. Bu konuda ortaya atılan bir iddia var:

– UEFA’dan olumsuz sinyaller üzerine F.Bahçe yeni bir yola girecek. Bunun ilk adımını da CAS’taki davayı geri çekerek atacak.

F.Bahçeli yöneticiler bu iddiayı kesinlikle reddediyor. Duyumlarımız, toplantının 58. maddeyle ilgili olduğu yönünde. Pazar gününe kadar temaslarını sıklaştırıp 58. maddeyle ilgili tavırlarını belirleyecekler.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

Mersin’deki vahşette tüyler ürperten detay
Mersin’deki vahşette tüyler ürperten detay

Kayıp ihbarıyla ortaya çıkan cinayetin ardından kardeşinin öldürülmesi olayına ilişkin açıklamalarda bulunan ağabey Cem Aslan, kardeşi

Helikopter kazasıyla ilgili başsağlığı mesajı
Helikopter kazasıyla ilgili başsağlığı mesajı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İstanbul Sancaktepe’de askeri helikopterin düşmesi sonucu 4 askerimizin şehit olmasıyla ilgili başsağlığı mesajı

Araç sahiplerini ilgilendiriyor motorin ve benzinde indirim
Araç sahiplerini ilgilendiriyor motorin ve benzinde indirim

Gece yarısından itibaren  motorinin litre fiyatında ortalama 23 kuruş, benzinin litre fiyatında ise 15 kuruş indirim yapılacak. Enerji Petrol

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz