banner

Türk tankları sınırda

Ana Sayfa » Manşet » Türk tankları sınırda
Paylaş
Tarih : 30 Temmuz 2012 - 21:53

Gaziantep’teki 5’inci Zırhlı Tugay Komutanlığı’ndan çıkış yapan, askeri araçlar Kilis’in Suriye sınırına sevk edildi.

 

Bu sabah saatlerinde askeri TIR’lara yüklenen 5 tank, zırhlı muharebe aracı, füze sistemleri ile piyadelerin bulunduğu araçlardan oluşan konvoy 5’inci Zırhlı Tugay Komutanlığı’ndan çıkış yaptı. Trafik polislerinin eskortluk yaptığı askeri konvoy, Kilis şehir merkezinden geçerek Suriye sınırına gitti.

Askeri konvoy, Suriyeli muhaliflerin elinde olduğu bildirilen Esseleme Sınır Kapısı’nın karşısındaki Öncüpınar Sınır Kapısı’nın yakınındaki birliklere geçiş yaptı. Daha önce de sınır bölgesine askeri sevkiyat yapılırken, sınır karakollarına Stinger füze bataryaları yerleştirilmişti.

İKİNCİ SEVKİYAT YAPILDI

Gaziantep 5’inci Zırhlı Tugay Komutanlığı’ndan öğleden sonra ise yine çok sayıda tank, çekici ve askeri personel çıkış yaptı. Jandarma ve polis trafik ekiplerinin kontrolünde hareket eden askeri konvoy Karkamış 1’inci Hudut Alayı’na gitti.

Bu arada İskenderun’dan Gaziantep’in İslahiye İlçesi’ne demiryoluyla gelen askeri araçlar ve mühimmat 106’ncı Topçu Alayı Şehit Alpay Başaran Kışlası’na sevk edildi. İskenderun’dan geldiği belirtilen Hava Savunma Bataryası 19 askeri araç ve mühimmat çevre güvenliği alınarak İslahiye TCDD Gar meydanında trenden indirilerek karayoluyla 106’ncı Topçu Alayı Şehit Alpay Başaran Kışlası’na sevk edildi.

(DHA)

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz