banner

Ünal Aysal’dan şaşkına çeviren açıklama

Ana Sayfa » Spor » Ünal Aysal’dan şaşkına çeviren açıklama
Paylaş
Tarih : 19 Ocak 2012 - 1:43

Kanaltürk’te yayınlanan Telegol programına konuk olan Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, çarpıcı açıklamalar yaptı. İşte Aysal’ın sözleri:

“3 Temmuz’dan beri duruşumuzda değişilik olmadı. Düşüncelerimizi resmileştirmek için Futbol Federasyonu’na bugün uyarı gönderdik. Federasyona güvenimiz ve saygımız büyük. Özellikle federasyon başkanının ne kadar iyi niyetli çalıştığını biliyorum. Mehmet Ali Aydınlar istifayı düşünmüş olabilir. Toplantıdaki konuşmaların detayına girmek istemiyorum. Federasyonun alacağı karar kamu vicdanını tatmin etmeli. Biz kimse ceza alasın istemiyoruz. Biz kendi kulübümüzün menfaatlerini düşünüyoruz. Federasyon bu işi UEFA ile koordineli götürmek zorunda.”

“NEYİ OYLAYACAĞIMIZI BİLMİYORUZ”

“26 Ocak’taki Genel Kurul’da neyi oylayacağımızı bilmiyoruz. Bugünkü yapılan toplantı bence hedeflerine ulaşmadı. Geçtiğimiz Cuma ciddi kararlar alınsaydı, ben ihtarname göndermeyecektim. UEFA’dan alacakları tavsiyeleri yazılı alsalar daha iyi olur. Aydınlar’ın UEFA ile görüşmesinde gerekeni yapacağını düşünüyorum.”

“OLABİLECEKLERİ SÖYLEDİK”-

“Bizim de görüşlerimiz var. Bunu açıkça sergilemek, şu anda doğru olmayacaktır. Biz son derece tarafsız bilgi verdik. Bizim beklentilerimiz budur dedik. Zaman içinde olabilecekleri söyledik. Galatasaray olarak, federasyonun eline güçlü bir silah vermek istedik. Alacağı kararların yanında olduğumuzu göstermek istedik. Aziz Yıldırım’ın son gönderdiği mesaj da ’58. madde kaldırılmasın’ yönünde. Bir kulüp başkanının samimi olmadan böyle bir açıklama yapacağına inanmıyorum. Karşımızda 13-14 senelik bir başkan var, Sözlerine inanmak zorundayız.”

“GÖREVİ BIRAKIRIM”-

“Galatasaray, federasyonun kararı nedeniyle önümüzdeki yıl yurtdışına çıkamazsa Mayıs ayında görevi bırakırım. Bu şartlarda başkanlık yapamam. Galatasaray yurtdışına çıkma alternatifini kaybederse, benim Galatasaray için çizdiğim proje düşer.”

“AZİZ YILDIRIM’IN YERİNDE OLSAM”-

‘Aziz Yıldırım’ın başına gelen şey sizin başınıza gelse, ne yapardınız?’ sorusu üzerine Ünal Aysal; “Aynı şey benim başıma zor gelirdi. Büyük konuşmayalım ama ben bu mücadeleyi vermezdim. Kendimi kulübümden soyutlardım. Kendi mücadelemi kendim verirdim” cevabını verdi.

‘Taraftarının Aziz Yıldırım’ın arkasında durmasını doğru buluyor musunuz?’ sorusuna ise Aysal, “Demek ki taraftar Aziz Yıldırım’a güveniyor. Bu konuda bir şey diyemem. Ben Aziz Yıldırım ile aynı durumda olsam; bizim taraftarımız bir iki gün beni yargılar, sonra yerime başka birinini gelmesini isterdi” diye cevap verdi.

“AİLE İÇİNDE DEDİKODU OLUR”-

Transfer görüşmelerinin basına sızması ile ilgili olarak da konuşan Aysal, “Aile içinde her zaman dedikodular olur, dışarıya da çıkar. Bizde transfer görüşmelerini yönetim kurulu yapmaz, transfer komitesi yapar. Fatih Terim’in evet demediği bir kişiyi kulüp kapısından içeri sokmam. Fatih Terim’in alalım dediği bir futbolcu için ise elimden geleni yaparım. Ronaldinho’da böyle bir imkan olduğunu ve Fatih hocaya sorulmasını ve bana cevap verilmesini istedim. Fatih hoca da takımın dengelerini bozabiliceğini söyledi. Ben de bu karara saygı duydum. Hoca bana böyle bir şey diyorsa Messi’yi de getiremem, çok istememe rağmen” dedi.

SHAQIRI VE SUAREZ

Shaqiri’nin transfer edilip edilmeyeceği soru üzerine ise Aysal, “Resmi teklifimizi yaptık. İlk teklifimizi pek sevinerek karşılamadılar. 10 milyonun altında bir para verdik. Bonuslarla o seviyeye gelen bir paraydı. Kulüp birkaç yerden teklif aldığını değerlendirdikten sonra dönebileceklerini söylediler. Oyuncunun beyanatlarına bakarsak bizde oynamak istiyor. Şartları zorluyoruz. Suarez’i Anderlecht sezon ortasında satmam dedi. 20 milyon Euru itiyor. Suarez, 3-4 milyon eder.

“ANNEMİZİN LİGİNDE OYNAYACAKSAK..”

“Ne olacağını bilinmeyen ligde çok pahalı bir takviye yaptığınızda getirisi ne olacak. Sokağa atılacak paramız yok. Annemizin liginde oynayacaksak annemizin evlatları ile oynarız.”

Arda Turan’ın Galatasaray için ‘bu kulüp’ demesi hakkında konuşan Aysal, “Arda daha genç. Sürç-i lisan diyelim. Sözlerini önemsemiyorum” cevabını verdi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

Mersin’deki vahşette tüyler ürperten detay
Mersin’deki vahşette tüyler ürperten detay

Kayıp ihbarıyla ortaya çıkan cinayetin ardından kardeşinin öldürülmesi olayına ilişkin açıklamalarda bulunan ağabey Cem Aslan, kardeşi

Helikopter kazasıyla ilgili başsağlığı mesajı
Helikopter kazasıyla ilgili başsağlığı mesajı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İstanbul Sancaktepe’de askeri helikopterin düşmesi sonucu 4 askerimizin şehit olmasıyla ilgili başsağlığı mesajı

Araç sahiplerini ilgilendiriyor motorin ve benzinde indirim
Araç sahiplerini ilgilendiriyor motorin ve benzinde indirim

Gece yarısından itibaren  motorinin litre fiyatında ortalama 23 kuruş, benzinin litre fiyatında ise 15 kuruş indirim yapılacak. Enerji Petrol

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz