banner

Vicdani Retçiler Eylemde

Ana Sayfa » Haberler » Vicdani Retçiler Eylemde
Paylaş
Tarih : 13 Ocak 2012 - 2:35

Şüpheli asker ölümlerinin son günlerde arttığını iddia eden Barış İçin Vicdani Ret Platformu üyeleri, Harbiye Orduevi önünde eylem yaptı.

“Katliamlara ve Şüpheli Asker Ölümlerine Son” yazılı pankart açan Barış İçin Vicdani Ret Platformu üyesi 10 kişi, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde son bir haftada yaşanan 6 Kürt kökenli asker ölümünün şüpheli olduğunu iddia ederek basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasını okuyan Aykut Kamap, şunları söyledi:

“Son haftalarda artan şüpheli asker ölümlerine son bir hafta içerisinde 6 Kürt gencinin daha ölümü eklendi. TSK, bu ölen gençleri ölümünün ‘intihar veya kaza’ olduğunu söyledi. Çanakkale’nin Gelibolu İlçesi’nde kısa dönem askerlik yapan Dersimli Deniz Yurtsever ile Kastamonu’nun İnebolu İlçesi’nde Jandarma Komutanlığı’nda görev yapan 22 yaşındaki Doğukan Kahyaoğlu’nun nöbet tutan arkadaşlarından tüfeklerini alıp intihar ettiği, söyleniyor. Her Türkiye vatandaşı olan erkek gibi, belirli bir yaşa geldikten sonra zorunlu olarak askere götürülen bu gençler, zorla götürüldükleri yerde hayatlarını kaybediyorlar. Bu ölümlere ilişkin başka açıklama yapılmayıp ölümlerin üstü örtülmeye çalışılıyor.”

VİCDANİ RETÇİLER EYLEMDE

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Yapılan Yorumlar

AVŞAR SİRET
27 Nisan 2012 - 01:06

süpersiniz..