banner

Yarbaya 9 yıl hapis

Ana Sayfa » Manşet » Yarbaya 9 yıl hapis
Paylaş
Tarih : 18 Nisan 2012 - 0:52

Yapılan yargılama sonrasında “3 astsubaya işkence yaptığı” gerekçesiyle 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan Yarbay Gürol Doğan hakkındaki kararın Yargıtay tarafından bozulması üzerine yeniden yapılan yargılamada karar çıktı.

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yeniden görülen davada, işkenceye maruz kaldıklarını iddia eden subaylar Ali B., İsmail D. ve Orhan G.’nin avukatları hazır bulunurken, sanık Gürol Doğan, katılmak istemediği gerekçesiyle duruşmaya gelmedi.

 

 

 

 

 

 

Yapılan yargılama neticesinde, Gürol Doğan’a her bir mağdura işkence yaptığı gerekçesiyle 3’er yıl olmak üzere toplam 9 yıl hapis cezası verildi.

Doğan’ı hipnoz yapması için İzmir’den Kayseri’ye götürdüğü belirtilen dönemin Hava Kuvvetleri Savcısı Albay Zeki Üçok hakkında ise 3 kez 2 yıl 6 ay hapis cezası verilerek, tutuklanması istemiyle yakalama kararı çıkarıldı.

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz