banner

Yunanistan Sonunda İzin Verdi

Ana Sayfa » Manşet » Yunanistan Sonunda İzin Verdi
Paylaş
Tarih : 05 Aralık 2010 - 7:01

Yunanista”nın Başkenti Atina Sonuda Cami İnşa Ediliyor Başbakan Yardımcısı Pangalos’un İzniy”le Atina”da Cami Yapılıyor Haberin Geniş Özeti
Yıllardır yılan hikayesine dönen, bazen kilise, bazen aşırı milliyetçiler bazen de bürokrasi engeline çarpan Atina’da cami inşası konusunu Başbakan Yardımcısı Teodoros Pangalos bizzat üstlendi.

Ta Nea gazetesine göre, Pangalos, Atina’da büyük bir cami inşa edilmesi halinde en az 2 yıl gerekeceğini anlayınca, büyük cami projesinden vazgeçmeden aynı bölgede devlet parasıyla 6 ayda tamamlanacak küçük bir caminin inşasına karar verdi.

Henüz Şehir Planlama Dairesi’nde onay bekleyen, ardından da uluslararası ihalenin açılacağı Atina’da büyük cami inşası 2012 sonundan önce gerçekleşemeyecek. İnşa edilecek küçük cami ise önümüzdeki yaz mevsiminde hazır olacak.

Yunan başkentinde çoğu Afgan, Iraklı ve Pakistanlı 120-150 bin civarında Müslüman yaşıyor. Müslümanlar dini ibadetlerini apartmanların bordum katlardında ya da depolarda yerine getiriyorlar. Bayram namazlarını ise Atina’da kendilerine tahsis edilen meydanlarda kılıyorlar.

Geçtiğimiz kurban bayramında Atina’nın Attiki semtinde bir grup Yunanlı bayram namazı kılınmasına tahammül edemeyerek, balkonlarda müziği sonuna kadar açıp Müslümanlara yumurta atarak tepki göstermişlerdi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz