banner

Yunanistan’ın kaderi bu görüşmeye bağlı

Ana Sayfa » Manşet » Yunanistan’ın kaderi bu görüşmeye bağlı
Paylaş
Tarih : 22 Ocak 2012 - 20:47

Yunan hükümeti ile kreditörleri, borç yapılandırma konusunda anlaşmaya yakın görünüyor.

Yunanistan ile özel kreditörleri arasındaki borç takası görüşmelerine bugün devam edilecek. Atina’nın temerrüde düşmesinin engellenmesi için gerekli olan ve uzun süredir beklenen anlaşmaya yaklaşıldığı yönünde işaretler görülüyor.

Mart ayında vadesi dolan 14.5 milyar Euro’luk itfa yapması gereken Yunanistan, yardım paketinin yeni dilimini alabilmek için, tahvil takas anlaşmasını Pazartesi gününe kadar sonuçlandırmak için çabalıyor.

Yunanistan Maliye Bakanı Evangelos Venizelos, Institute of International Finance (IIF) Başkanı Charles Dallara ile görüşmesinin ardından dün yaptığı açıklamada, “Atmosfer olumluydu. İlerleme kaydedildi ve yarın (bugün) öğleden sonra devam edeceğiz” dedi.

IIF tarafında yapılan yazılı açıklamada da yürütülen görüşmeler “verimli” olarak nitelendirildi. Bankacılar ve görüşmelere yakın kaynaklar, anlaşmanın önümüzdeki birkaç gün içinde imzalanabileceğini belirtiyorlar.

Venizelos, dünkü açıklamasında bugün pek çok ayrıntının belirlenmiş olması ve önemli noktaların kendisinin Eurogroup toplantısına katılacağı Pazartesi gününe kadar resmileşmesi gerektiğini söylemişti.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz