banner

Yüz ve bacak nakli gerçekleştiriliyor

Ana Sayfa » Haberler » Yüz ve bacak nakli gerçekleştiriliyor
Paylaş
Tarih : 21 Ocak 2012 - 16:38

Uşak’ta beyin ölümü gerçekleşen Ahmet Kaya(45)’dan alınan yüz, bacak ve çift kol Antalya Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde iki hastaya naklediliyor.

Uşak’ta 12 gün önce kendini trenin altına atarak intihara teşebbüs eden ve Uşak Devlet Hastanesi’nde tedavisi devam eden 6 çocuk babası Ahmet Kaya’nın beyin ölümü gerçekleşti. Bunun üzerine organ nakli koordinatörleri irtibata geçtikleri Kaya’nın yakınlarını organlarının bağışlanması konusunda ikna etti. Antalya’nın yanı sıra İzmir ve Ankara’dan gelen uzmanlar Kaya’nın bağışlanan organlarını aldı.

Ahmet Kaya’nın yüzü, kolları ve bir bacağı Akdeniz Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından alınarak hava ambulansla Antalya’ya getirildi.

Ömer Özkan liderliğindeki ekip vakit kaybetmeden operasyona başladı. Kaya’dan alınan yüz, bebekken devrilen battaniyenin alev alması sonucu yüzü yanan Uğur Acar(19)’a, iki kolu ile sağ bacak 1989’da elektrik çarpması sonucu ampute olan iki çocuk babası Atilla Kaldır(34)’a naklediliyor.

Halen devam eden operasyonlar gece saat 03.30’da başladı. Prof. Özkan başkanlığında kalabalık bir ekip tarafından yürütülen operasyonların başarılı olması halinde Türkiye’de bir ilk gerçekleşecek.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz