Yüzbaşının eşinden vurgun

İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen kumar çetesi soruşturması kapsamında Kemerburgaz İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Demir’in eşi Mesude Demir tutuklandı. Mesude Demir’in kendisini ve İlçe Jandarma Komutanı olan eşi Yüzbaşı Mehmet Demir’i TOKİ çalışanı gibi gösteren belgeler düzenlediği ve vatandaşlara sahte tapularla ev sattığını belirledi. Yüzbaşı Demir ise savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

 

 

Kumar çetesi soruşturmasında şebeke üyelerine yönelik yapılan aramalarda, TOKİ’ye ait evlerin sahte belgeler düzenlenerek satıldığına ilişkin dökümanlar bulunduğu belirtildi. Bu dökümanları inceleyen savcılık , Mesude Demir’in kendisini ve İlçe Jandarma Komutanı olan eşi Yüzbaşı Mehmet Demir’i TOKİ çalışanı gibi gösteren belgeler düzenlediği ve vatandaşlara sahte tapularla ev sattığını belirledi.

 

 

Belgelerin inceleyen soruşturma savcısı İsmail Göktürk, dün Yüzbaşı Demir ile eşi Mesude Demir’in ‘şüpheli’ sıfatıyla ifadesini aldı. İfadenin ardından Yüzbaşı Demir serbest bırakılırken, eşi Demir ‘dolandırıcılık’ suçlamasıyla tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi hakim karşısına çıkarılan Mesude Demir tutuklanarak cezaevine gönderildi. Haber Kaynak:(DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.