banner

ABD Suriyeli muhalifleri silahlandıracak

Ana Sayfa » Haberler » ABD Suriyeli muhalifleri silahlandıracak
Paylaş
Tarih : 08 Ekim 2012 - 11:26

ABD seçimlerinde Obama’nın rakibi olan Mitt Romney, vaadlerine Suriyeli muhalifleri silahlandırmayı da ekledi.

ABD’de 6 Kasım’daki seçimde Obama’nın rakibi olan Cumhuriyetçi aday Mitt Romney, seçilmesi halinde Suriyeli muhalifleri silahlandıracağını söyledi.

ABD’de 6 Kasım’daki seçimlerde Başkan Barack Obama’nın rakibi olan Cumhuriyetçi aday Mitt Romney’nin “Dış politika” vizyonunu bugün açıklaması bekleniyor. ABD’nin Virginia eyaletindeki Lexington’da, dış politikayla ilgili bir konuşma yapacak olan Mitt Romney, seçilmesi halinde Suriyeli muhalifleri, Esad rejimine karşı silahlandıracağını söyledi.

“SURİYELİ MUHALİFLER AĞIR SİLAHLARA İHTİYAÇ DUYUYOR”

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad’ın muhaliflerle tank, helikopter ve savaş uçaklarıyla mücadele ettiğini vurgulayan Romney, Suriyeli muhaliflerin bu savaşta ağır silahlara ihtiyaç duyduğunu belirtti.

“İRAN’I YENİLGİYE UĞRATMAK İÇİN..”

Bugünkü konuşmasından önce bir açıklama yapan Cumhuriyetçi aday Mitt Romney, “Esad’ın devrilmesinin kendileri için stratejik bir yenilgi olacağını bildiği için İran, Suriye rejimine silah gönderiyor. Biz de uluslararası ortaklarımızla birlikte, Suriyeli muhalifleri desteklemek ve İran’ı yenilgiye uğratmak için en az onlar kadar çalışmalıyız” dedi.

Obama yönetimi, 6 Kasım seçimleri öncesi Suriye’deki çatışmanın bölgesel bir savaşa dönüşmesini engelleyen bir politika izliyor. Washington, Suriyeli muhaliflere küçük çaplı silah desteği veren Suudi Arabistan ve Katar’a da baskı uyguluyor.

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

Diriliş ve yeni güçlü TÜRKİYE için EVET
Diriliş ve yeni güçlü TÜRKİYE için EVET

Artık türkiye olarak diriliş zaman yen anayasa ve yeni Türkiye için EVET  100 yıldır, bu ülkeyi avrupaya peşkeş çeken Sağır ismetin ataist

3 Kardeş boğularak can verdi
3 Kardeş boğularak can verdi

Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde oturan damadı Hidayet Atmaca’nın yanınan bayram ziyaretine geldi. İddiaya göre Hidayet Atmaca,

Karma timler böyle hazırlandı
Karma timler böyle hazırlandı

MARDİN Nusaybin’de asker ve polisin oluşturduğu karma timlerin operasyonlara büyük bir gayret ve motivasyonla hazırlandığı belirtildi.  Güvenlik

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz