banner

ABD Suriyeli muhalifleri silahlandıracak

Ana Sayfa » Haberler » ABD Suriyeli muhalifleri silahlandıracak
Paylaş
Tarih : 08 Ekim 2012 - 11:26

ABD seçimlerinde Obama’nın rakibi olan Mitt Romney, vaadlerine Suriyeli muhalifleri silahlandırmayı da ekledi.

ABD’de 6 Kasım’daki seçimde Obama’nın rakibi olan Cumhuriyetçi aday Mitt Romney, seçilmesi halinde Suriyeli muhalifleri silahlandıracağını söyledi.

ABD’de 6 Kasım’daki seçimlerde Başkan Barack Obama’nın rakibi olan Cumhuriyetçi aday Mitt Romney’nin “Dış politika” vizyonunu bugün açıklaması bekleniyor. ABD’nin Virginia eyaletindeki Lexington’da, dış politikayla ilgili bir konuşma yapacak olan Mitt Romney, seçilmesi halinde Suriyeli muhalifleri, Esad rejimine karşı silahlandıracağını söyledi.

“SURİYELİ MUHALİFLER AĞIR SİLAHLARA İHTİYAÇ DUYUYOR”

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad’ın muhaliflerle tank, helikopter ve savaş uçaklarıyla mücadele ettiğini vurgulayan Romney, Suriyeli muhaliflerin bu savaşta ağır silahlara ihtiyaç duyduğunu belirtti.

“İRAN’I YENİLGİYE UĞRATMAK İÇİN..”

Bugünkü konuşmasından önce bir açıklama yapan Cumhuriyetçi aday Mitt Romney, “Esad’ın devrilmesinin kendileri için stratejik bir yenilgi olacağını bildiği için İran, Suriye rejimine silah gönderiyor. Biz de uluslararası ortaklarımızla birlikte, Suriyeli muhalifleri desteklemek ve İran’ı yenilgiye uğratmak için en az onlar kadar çalışmalıyız” dedi.

Obama yönetimi, 6 Kasım seçimleri öncesi Suriye’deki çatışmanın bölgesel bir savaşa dönüşmesini engelleyen bir politika izliyor. Washington, Suriyeli muhaliflere küçük çaplı silah desteği veren Suudi Arabistan ve Katar’a da baskı uyguluyor.

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz