banner

Nevşehir”de Hac ön kayıtları başladı

Ana Sayfa » Haberler » Nevşehir”de Hac ön kayıtları başladı
Paylaş
Tarih : 04 Nisan 2012 - 7:25

12 Nisan tarihleri arasında, 2011 yılında hac kurasına katılanlar için “Kayıt yenileme”, ilk defa müracaat edecekler için de “Ön kayıt” yaptırma işlemlerinin gerçekleştirileceğini açıkladı.

İl Müftüsü Yakup Öztürk, hac ön kayıtları ile ilgili yaptığı açıklamada; 2012 yılında kutsal topraklara giderek hac farizasını yerine getirmek isteyenlerin 27 Mart tarihinden itibaren il, ilçe müftülükleri ve hac.diyanet.gov.tr adresinden ön kayıtlarını kaptırabileceklerini söyledi.

Daha önce hac için kuraya katılan ancak kutsal topraklara gidemeyenlerin de 12 Nisan tarihine kadar kayıt yenileme işlemlerini yaptırabileceklerini açıklayan Müftü Öztürk, “Kayıt yenileyecek veya ilk defa kayıt yaptıracak hacı adaylarının; 2011 yılında kuraya katılıp kura sonrasında hacca gidemeyenlerin kayıt yenileme işlemleri internet ortamında Diyanet İşleri Başkanlığı’nca yapılacaktır. Ancak 2011 yılı ön kayıt dilekçesinde belirttiği il, ilçe, hac konaklama türleri ve birlikte kuraya girecek kişilerden değişiklik yapmak isteyenler ile müracaatından vazgeçmek isteyen hacı adayları Müftülüklere başvurarak gerekli değişiklikleri müracaat süresi içerisinde yaptıracaklardır. İlk defa kayıt yaptıracak hacı adaylarıyla, bunlardan kuraya birlikte katılarak beraber hacca gitmek isteyenler, ön kayıt ücretini bankaya yatırarak müracaatlarını internet ortamında Diyanet İşleri Başkanlığının http://hac.diyanet.gov.tr internet adresinden yapabilecekleri gibi, il ve ilçe müftülüklerine müracaat ederek de yaptırabileceklerdir. Çeşitli masraflar için ilk defa kayıt yaptıracak hacı adayları kişi başına 15.-TL.’yi Başkanlıkça belirlenen bankalardan birine yatıracaklardır. Kayıt yenileyenlerden ise her hangi bir ücret alınmayacaktır. Müracaattan sonra vazgeçenler ile hacca gidemeyenlere bu paraları iade edilmeyecek. Doğrudan il ve ilçe müftülüklerine yapılacak müracaatlarda nüfus cüzdanı fotokopisi ile banka dekontunun bir sureti müracaat dilekçesine eklenecek. Kayıtlar, T.C. kimlik numarası ile yapılacak.” dedi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz