banner

O iddialara cevap verecek mi?

Ana Sayfa » Spor » O iddialara cevap verecek mi?
Paylaş
Tarih : 22 Aralık 2011 - 10:24

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Cüneyt Çakır’ın EURO 2012’de görev yapacak 12 Avrupalı hakemden biri olmasına ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Beşiktaş’taki Conrad Otel’de düzenlenen basın toplantısına UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır ve UEFA Hakem Komitesi üyesi Jaap Uilenberg katıldı.

Basın toplantısının FIFA kokartlı Cüneyt Çakır ve Türk hakemliğinin başarısıyla ilgili olduğu düşünülse de, toplantının ilerleyen dakikalarında Aydınlar ve Erzik’in, Türk futbolunu sarsan şike soruşturması ile Etik Kurulu raporuyla ilgili sorulara yanıt vermesi bekleniyor.

TFF Başkanı Aydınlar, “16 yıl sonra gelen tarihi başarının ardında ekip çalışması var. Emeklerin karşılığını verdiği için Cüneyt Çakır’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Aydınlar’ın ardından söz alan Yusuf Namoğlu, “Cüneyt Çakır, 1994 yılında hakemliğe başladı. Yaşı o zaman henüz 18’di. 18 yaşında başlayan hakem, diğer hakemlere göre çok daha avantajlıdır. Amacımız 18 yaş civarı geçleri hakem camiasına katmak. Cüneyt, gelecek nesillere örnek olacaktır. Çakır, 6 yılda basamakları hızlı bir şekilde katetti. Geçtiğimiz Haziran ayrında Elit Kategori’ye yükseldi. Barcelona, Manchester United, Real Madrid gibi dünya devlerinin maçlarını yönetti. Kolombiya’da görev aldığı süre içinde çok başarılı maçlar çıkardı. Yeni hedefimiz 2014 yılında Brezilya’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası’na Türk hakemi göndermek” diye konuştu.

AYDINUS’A TERFİ

MHK Başkanı, Türk hakemliği adına bir diğer sevindirici gelişmenin ise FIFA kokartlı Fıray Aydınus’un Elit Kategori’ye yükselmesi olduğunu açıkladı.

“EURO 2012 SON DURAK DEĞİL”

UEFA Hakem Komitesi üyesi Jaap Uilenberg ise “UEFA Hakem Komitesi adına Cüneyt Çakır’ı tebrik ediyorum. Mükemmel bir başarı gösterdi. Ayrıca Fırat Aydınus’u da tebrik ediyorum. Şampiyonlar Ligi’nde iki Türk hakemiyle temsil edilceğiz. Bugün Türk hakemliği adına tarihi bir gün. 16 yıl sonra Avrupa Şampiyonası’nda bir Türk hakemi var. UEFA Hakem Komitesi’nin hepsinin sorumlu olduğu ülkeler var. Benim de sorumluluğum 2008’den bu yana Türkiye. Avrupa Şampiyonası’nda neden Türk hakem olmadığını araştırdık. Cüneyt Çakır, 2009 yılında İkinci Kategori’deydi. TFF, hakemlikte UEFA talimatlarını uygulamalıydı. Bu da yapıldı. Eski TFF başkanı ve MHK ile ilgili işbirliği yapmam için Erzik’den baskı gördüm. Umarım Cüneyt Çakır, 2 yardımcısı ve 2 ilave yardımcısıyla birlikte EURO 2012’de çok başarılı olacak. Ancak EURO 2012 son durak değildirdir. Bundan sonra Türk hakemleriniin olmadığı Avrupa Şampiyonası ve Dünya Kupası olmamalıdır” ifadelerini kullandı.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

Diriliş ve yeni güçlü TÜRKİYE için EVET
Diriliş ve yeni güçlü TÜRKİYE için EVET

Artık türkiye olarak diriliş zaman yen anayasa ve yeni Türkiye için EVET  100 yıldır, bu ülkeyi avrupaya peşkeş çeken Sağır ismetin ataist

Antalyaspor ronaldinho ile anlaşdı
Antalyaspor ronaldinho ile anlaşdı

Samuel Eto’o transferiyle sezon başında büyük yankı uyandıran Antalyaspor şimdi de Ronaldinho’yu Türkiye’ye getirmek üzere. Antalyaspor,

Türkmen kardeşlerimize destek çıkalım
Türkmen kardeşlerimize destek çıkalım

Utanmamız gerekiyor, TÜRK milleti olarak Kobani kadar olamadık Türkmen kardeşlerimize sahip çıkmıyoruz herkes kaçıyor, memleketin okadar zngini

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz