banner

Aile Hekimliği Dönmez Ailesini Üçe Böldü

Ana Sayfa » Cinsellik » Aile Hekimliği Dönmez Ailesini Üçe Böldü
Paylaş
Tarih : 13 Ocak 2012 - 21:25

Aile hekimliği sisteminde yaşanan bazı aksaklıklar vatandaşları şaşırtıyor. Eyüp’te yaşayan 4 kişilik Dönmez ailesine 3 ayrı aile hekimi belirlendi.

Sağlık ocağına gittiklerinde bu ilginç durumla karşılaştıklarını söyleyen baba Kazım Dönmez, “Kafamız karışıyor, hangi doktora gideceğimizi şaşırıyoruz.” diyor.

Sağlık Bakanlığı’nın aile hekimi hizmeti 2 yıldır uygulanıyor. Sağlıkta hizmeti evlere kadar getiren bu uygulama bazı bölgelerde sorunsuz uygulanırken, bazı bölgelerde yapılan yanlışlıklar ise şaşkına çeviriyor. Zeytinburnu’nda bu hizmetten yararlanan Dönmez ailesi, taşındıkları Eyüp Merkez Mahallesi’nde de aile hekimliği hizmeti almak için dilekçe verdi. Dönmez ailesi, oturdukları sokağa bakan doktor Rabia Aydın’ı tercih ettikten sonra evlerine döndü. Bir süre sonra rahatsızlanan eşi Emine Dönmez’i sağlık ocağına götüren Kazım Dönmez, eşinin aile hekiminin değiştiğini ve başka bir mahallede başka bir doktorda kayıtlı olduğunu öğrendi. Ailenin diğer fertleri için e-devlet sisteminden sorgulama yapan Kazım Dönmez, çocukları Ahmet Faruk ve Hatice Beyza’nın aynı doktorda, kendisinin başka bir doktorda, eşinin de başka bir mahallede ayrı bir doktorda kayıtlı olduğunu gördü.

‘E-DEVLET SAĞOLSUN’

Bu duruma şaşıran, “Bize çok ilginç geldi. Eşim, hiç gitmediği, kayıt yaptırmadığı bir mahallede görünüyor. Çocuklar aynı doktorda ben ise başka bir doktorda kayıtlı görünüyorum. Bizim aile Türkiye standartlarını aşmış görünüyor. Bu durumda bizim ailenin 3 hekimi var. Kafamız karışıyor.” dedi.

Dönmez, e-devlet sistemi sayesinde durumun farkına vardıkların belirterek, “E-devlet olmasaydı başka mağduriyetler de yaşayabilirdik. Bu durumun düzeltilmesini istiyoruz.” diye konuştu.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

Mersin’deki vahşette tüyler ürperten detay
Mersin’deki vahşette tüyler ürperten detay

Kayıp ihbarıyla ortaya çıkan cinayetin ardından kardeşinin öldürülmesi olayına ilişkin açıklamalarda bulunan ağabey Cem Aslan, kardeşi

Ardışık Arama Sistemi’ kullanan 300 kişi tespit edildi
Ardışık Arama Sistemi’ kullanan 300 kişi tespit edildi

Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)

Helikopter kazasıyla ilgili başsağlığı mesajı
Helikopter kazasıyla ilgili başsağlığı mesajı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İstanbul Sancaktepe’de askeri helikopterin düşmesi sonucu 4 askerimizin şehit olmasıyla ilgili başsağlığı mesajı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz