banner

Arap gözlemciden şok iddia

Ana Sayfa » Manşet » Arap gözlemciden şok iddia
Paylaş
Tarih : 22 Ocak 2012 - 20:47

Suriye’ye giden gözlemci heyetinden çekilen El Malik, heyet başkanının Esad yanlısı olduğunu iddia etti.

Suriye’de görevi sona eren Arap gözlemci heyetinden çekildiğini açıklayan Cezayirli gözlemci Enver El Malik, heyet başkanı Muhammed Ahmed Mustafa El Dabi’nin Esad yönetimini desteklediğini düşündüğünü söyledi.

El Malik, Fransız Le Monde gazetesine verdiği mülakatta, heyet başkanı Sudanlı General El Dabi’nin yarın Arap Birliği’ne teslim edeceği gözlem raporunda gerçekleri söylemeyeceğini ve El Dabi’nin Esad yönetimini desteklediğini düşündüğünü belirtti.

El Malik, daha önce, Cuma günü görevini tamamlayan Arap gözlemci heyetinden “yönetimin rahat çalışmalarına izin vermemesi, her şeyin bir tiyatrodan ibaret olduğu” gerekçeleriyle istifa ettiğini ve Suriye’de bir insanlık suçu işlendiğini söylemişti.

El Malik’in açıklamaları üzerine heyet başkanı El Dabi de El Malik’in sözlerinin gerçeği yansıtmadığını belirtmiş, “El Malik hasta olduğu gerekçesiyle genelde otelde kalıyordu. Şimdi de yanlış açıklamalar yapıyor” demişti. 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz