banner

Çiçek: Üzüntü para ile ölçülmez

Ana Sayfa » Haberler » Çiçek: Üzüntü para ile ölçülmez
Paylaş
Tarih : 06 Ocak 2012 - 12:34

Kuzey Irak sınırında 35 vatandaşın yaşamını yitirmesiyle ilgili bir değerlendirme de Meclis Başkanı Cemil Çiçek’ten geldi.

Kuzey Irak sınırında 35 vatandaşın yaşamını yitirmesiyle ilgili bir değerlendirme de Meclis Başkanı Cemil Çiçek’ten geldi. İncelemelerin sonucunu beklemek gerektiğini belirten Çiçek, konunun ödenecek tazminat üzerinden tartışılmasının da yanlış olduğunu söyledi.

Uludere olayını NTV’ye değerlendiren Meclis Başkanı Cemil Çiçek, PKK’nın en çok dış destek alan örgüt olduğunu, Irak’ın kuzeyinin Türkiye’ye yönelik kanlı eylemlerin planlandığı, karar verildiği, teröristlerin eğitildiği ve lojistik desteğin sağlandığı bir bölge olduğunu belirtti.

Türkiye’nin tüm uyarılarına rağmen, Kuzey Irak’taki bu durumun ortadan kaldırılamadığını belirten Çiçek, ‘O bölgede pek çok kanlı eylem yapıldığını gördük’ dedi.

Uludere olayına derinlikli bakmak gerektiğini ve sağlıklı sonuçlar çıkarmak gerektiğini dile getiren Çiçek, ‘Olayla ilgili çok yönlü inceleme yapılıyor. Onun sonuçlarını beklemek lazım. Eksik bilgiyle yanlış sonuca varırız’ dedi.

Meclis başkanı, ailelere ödenecek tazminat konusunda da değerlendirmelerde bulundu ve ‘Tazminat miktarı önemli değil, insanlar hayatlarını kaybetti. Üzüntü para ile ölçülecek bir şey değil. Rakamlar üzerinden tartışma yapmak hayatını kaybedenlerin yakınlarını incitir’ diye konuştu.

BDP’YE: İLERDE ÜZÜLÜRLER
Uludere olayı sonrası Barış ve Demokrasi Partisi’nin Meclis’te yaptığı oturma eylemini de eleştiren Çiçek, ‘Meclis eylem yeri değil. İleride eylemleri yapanları üzecek gelişmelere neden olur’ dedi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz