banner

İran nükleer bomba yapabilir

Ana Sayfa » Manşet » İran nükleer bomba yapabilir
Paylaş
Tarih : 22 Ocak 2012 - 20:47

İsrail’in eski askeri istihbarat başkanı Amos Yadlin, ”İran, nükleer bomba yapmak için herşeye sahip, isterse yapabilir” dedi.

İsrail’de yayımlanan Maariv gazetesine konuşan Yadlin, İranlı liderler eğer ”bu gece toplanır ve gizlice bir bomba yapmaya karar verirse” İran’ın bomba yapmak için her türlü kaynak ve donanıma sahip olduğunu söyledi.

İran, nükleer programın enerji üretmek ve diğer barışçı amaçlara hizmet etmek için olduğunu söylüyor, ancak İsrail ve batılı devletler nükleer programın silah geliştirmeye yönelik olduğunu ileri sürüyor.

İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak, dün yaptığı açıklamada, İran’ın nükleer silah üretme aşamasına geçmeye henüz karar vermediğini belirterek, “İranlılar, Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu tarafından uygulanan kontrollere son vermediler. Bunu yapmadılar, zira bunun nükleer programlarının askeri yönü için bir kanıt oluşturacağını ve bunun ülkelerine uluslararası yaptırımların ya da diğer türdeki eylemlerin sertleştirilmesine yol açacağını biliyorlar” diye konuşmuştu.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Yapılan Yorumlar

tolga çevik
14 Şubat 2012 - 11:43

selam