banner

İsrail gene yaptı yapacanı

Ana Sayfa » Manşet » İsrail gene yaptı yapacanı
Paylaş
Tarih : 15 Nisan 2012 - 11:11

Filistin’e bir yardım kampanyası için İsrail’e gitmek isteyen aktivistler uçağa alınmayınca Atatürk Havalimanı’da eylem yaptılar. İsrailli yetkililerin, ‘ülkeye giriş izni vermemesi’ talebi üzerine uçağa alınmadıklarını belirten aktivistler, İsrail aleyhine sloganlar attılar.

 

 

 

“Filistin’e Hoş geldin” kampanyası için önce Tel-Aviv’e oradan Batı Şeria’daki Beytlehem’e gitmek isteyen aralarında çok sayıda Fransız’ın da bulunduğu 50’ye yakın aktivist bilet işlemlerini yapmak üzere sabah saatlerinde Atatürk Havalimanı’nda THY’nin Tel Aviv kontuarına geldi. Ancak aktivistler bilet işlemlerini yaptıramadılar. Aktivistler, İsrailli yetkililerin, bütün havayolu şirketleri ve özel güvenlik şirketi Gözen’e, uçağa alınmamaları için kendilerinin isim listesini gönderdiğini söylediler. Bilet işlemleri yapılmayan ellerindeki dövizleri kaldırarak “Katil İsrail, terörist İsrail, Filistin’e özgürlük, İsrail’e gitmek istiyoruz” sloganları atan aktivistler, Atatürk Havalimanı’nda oturma eylemi yaptı.

 

 

 

 

 

“İSRAİL YAZI GÖNDERMİŞ”

Atatürk Havalimanı’nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan aktivistlerden Olivia Zemor, şunları söyledi:

“Elimizde bilet olmasına rağmen Türk Hava Yolları, İsrail’e uçmamıza izin vermiyor. Biz İsrail’e gitmek istiyoruz çünkü Filistin’deki çocukların okula gitmesini destekliyoruz. Amacımız oradaki çocuklara yardımcı olmak. Bizim biletimiz var, pasaportumuz var ama gidemiyoruz neden? Bu bir skandaldır. Ben inanıyorum ki Türk halkı, Filistin’deki halka yardımcı olmak ister. Yanımızda bulunan çocuklar ve kadınlarla İsrail’e gitmek istiyoruz. Oradan Ramallah’ı Gazze’yi ziyaret etmek istiyoruz. Ancak ‘İsrail istemiyor’ diye, bizi uçağa almıyorlar. Bu gerçekten bir ayıptır. Burada 50 kişiyiz. Bir yazı gönderilmiş buradaki görevlilere ve orada bizim uçamayacağımız yazıyor.”

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz