banner

Kadınlar Vajina Estetiğini Neden Tercih Ediyor

Ana Sayfa » Kadınlara Özel » Kadınlar Vajina Estetiğini Neden Tercih Ediyor
Paylaş
Tarih : 02 Nisan 2012 - 3:57

Doğum sonrası elastikiyeti azalan ve sarkan rahim ile mesanenin onarılması gerektiğini belirten Kışlaoğlu, işlevsel operasyonların idrar torbası, rahim, mesane sarkması ve cinsel hayatı olumsuz etkileyen vajina genişlemesi durumunu gidermek ve sağlığı tehdit edebilecek diğer sorunları ortadan kaldırmak için yapıldığını belirtti.

 

 

 

 

 

 

Vajinoplasti: Yaş faktörü, sık cinsel ilişki, normal doğum ve kürtaj gibi jinekolojik müdahaleler sonrasında genişleyen vajinanın daraltılması işlemi olan Vajinoplasti’de amaç, vajinanın küçük bir operasyonla daraltılarak estetik ve işlevsel olarak yenilenmesidir.


Ortalama 30-40 dakika süren Vajinoplasti’de hastaya lokal anestezi uygulanarak vajinanın istemli daralmasını sağlayan kaslar yaklaştırılır ve yüzeydeki destek dokuları tamir edilir. İşlem sonrası hastanın 2-3 gün içerisinde günlük yaşamına dönebileceğini kaydeden Prof. Dr. Kışlaoğlu, ilk cinsel ilişkinin operasyondan 1-1,5 ay sonra gerçekleşmesi gerektiğini vurguladı.

Labioplasti: Asimetriyi düzeltmek için iç dudaklardan birinin veya her ikisinin de küçültülmesi işlemi olan Labioplasti’de amaç, uzun ve sarkık dudakların yaratabileceği ilişki sırasında içe kıvrılarak acı verme, istenmeyen seslere neden olma ve dar kıyafetlerde rahatsız edici görüntü durumlarını engellemektir.
Labioplasti operasyonunun daha önce cinsel ilişkiye girmemiş ve doğum yapmamış kişilerde de uygulanabildiğini belirten Kışlaoğlu, ameliyatın lokal anestezi altında ortalama 40-45 dakika sürdüğünü sözlerine ekledi. Labiaplasti’de normalden büyük ve çeşitli problemlere neden olan vajina dudakları küçültülür ve yeni şekilleri vücutta eriyen dikişlerle sabitlenir. İşlem sonrası hastanın 2-3 gün içerisinde günlük yaşamına kolaylıkla devam edebileceğini hatırlatan Kışlaoğlu, Labioplasti sonrasında ilk cinsel ilişkinin 20-25 gün sonra gerçekleşmesi gerektiğini kaydetti.

 
İki Operasyon Aynı Anda Yapılabilir!

Lokal anestezi eşliğinde Labioplasti ve Vajinoplasti’nin aynı anda yapılabildiğini belirten Kışlaoğlu, tek bir ameliyatla genital bölgedeki sorunların giderildiğini hatırlattı. Hepsinde olduğu gibi bu ameliyatlarda da kanama, morluk, şişlik ve enfeksiyon riski bulunduğunun altını çizen Kışlaoğlu, bu tür genital estetik işlemlerin mutlaka hijyenik koşullarda ve alanında uzman estetik cerrahlar tarafından yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Vajina Estetiği Özgüveni Artırıyor…

Cinsel ve psikolojik hayatı önemli ölçüde etkileyen vajinal sorunların giderilmesiyle kadınların özgüven duygularının tazelendiğini belirten Kışlaoğlu, operasyon sonrası cinsel hayatın ve aile yaşamının düzene girdiğini, hastanın kendini daha rahat hissettiğini sözlerine ekledi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Mersin’deki vahşette tüyler ürperten detay
Mersin’deki vahşette tüyler ürperten detay

Kayıp ihbarıyla ortaya çıkan cinayetin ardından kardeşinin öldürülmesi olayına ilişkin açıklamalarda bulunan ağabey Cem Aslan, kardeşi

Cinsel istismar haberleri kesilmiyor
Cinsel istismar haberleri kesilmiyor

Şanlıurfa Sırrın Mahallesi’ndeki evlerinde 3 kızına cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen sağır ve dilsiz H.N., eşi A.N.’nin şikayeti

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz