Karma timler böyle hazırlandı

MARDİN Nusaybin’de asker ve polisin oluşturduğu karma timlerin operasyonlara büyük bir gayret ve motivasyonla hazırlandığı belirtildi.  Güvenlik güçlerine Türkiye’nin dört bir tarafından kendilerine gönderilen mektup ve mesajların büyük moral ve güç kazandırdığı ifade edildi.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde, PKK’lı teröristlere  yönelik operasyonda, 308 terörist etkisiz hale getirildi, 206 barikat kaldırıldı  ve 688 el yapımı patlayıcı imha edildi.

Nusaybin’de ’karma’ timler operasyonlara büyük bir gayret ve motivasyonla hazırlanıyor

 

kahramanlarMARDİN Nusaybin’de asker ve polisin oluşturduğu karma timlerin operasyonlara büyük bir gayret ve motivasyonla hazırlandığı belirtildi.  Güvenlik güçlerine Türkiye’nin dört bir tarafından kendilerine gönderilen mektup ve mesajların büyük moral ve güç kazandırdığı ifade edildi.

 

Valilikten yapılan açıklamada, ilçede teröristlerce kazılan çukurların  kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması, tuzaklanan patlayıcıların imhası,  vatandaşların can ve mal güvenliğinin yeniden tesis edilmesi amacıyla 14 Mart’ta  başlatılan operasyonun sürdüğü belirtildi.

 

Operasyon bölgesindeki ailelere bin 70 gıda paketi dağıtıldığı, bin  552 kişinin nöbetçi eczanelerden faydalandırıldığı kaydedilen açıklamada, 112  Acil Servis’e gelen tüm çağrıların karşılandığı, bin 389 vatandaşın da güvenli  bölgeye tahliye edildiği bildirildi.

 

 

“Operasyonda bugüne kadar 308 terörist etkisiz hale getirildi, 206  barikat kaldırıldı, 688 el yapımı patlayıcı imha edildi. Operasyon süresince  kahramanca mücadele eden 50 güvenlik görevlimiz şehitlik mertebesine ulaşmıştır.  Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde hayatlarına devam  etmesini sağlamak amacıyla bölücü terör örgütü mensuplarıyla mücadele kapsamında  yürütülen faaliyetlere kararlılıkla devam edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.