banner

Karma timler böyle hazırlandı

Ana Sayfa » Haberler » Karma timler böyle hazırlandı
Paylaş
Tarih : 30 Nisan 2016 - 9:48

MARDİN Nusaybin’de asker ve polisin oluşturduğu karma timlerin operasyonlara büyük bir gayret ve motivasyonla hazırlandığı belirtildi.  Güvenlik güçlerine Türkiye’nin dört bir tarafından kendilerine gönderilen mektup ve mesajların büyük moral ve güç kazandırdığı ifade edildi.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde, PKK’lı teröristlere  yönelik operasyonda, 308 terörist etkisiz hale getirildi, 206 barikat kaldırıldı  ve 688 el yapımı patlayıcı imha edildi.

Nusaybin’de ’karma’ timler operasyonlara büyük bir gayret ve motivasyonla hazırlanıyor

 

kahramanlarMARDİN Nusaybin’de asker ve polisin oluşturduğu karma timlerin operasyonlara büyük bir gayret ve motivasyonla hazırlandığı belirtildi.  Güvenlik güçlerine Türkiye’nin dört bir tarafından kendilerine gönderilen mektup ve mesajların büyük moral ve güç kazandırdığı ifade edildi.

 

Valilikten yapılan açıklamada, ilçede teröristlerce kazılan çukurların  kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması, tuzaklanan patlayıcıların imhası,  vatandaşların can ve mal güvenliğinin yeniden tesis edilmesi amacıyla 14 Mart’ta  başlatılan operasyonun sürdüğü belirtildi.

 

Operasyon bölgesindeki ailelere bin 70 gıda paketi dağıtıldığı, bin  552 kişinin nöbetçi eczanelerden faydalandırıldığı kaydedilen açıklamada, 112  Acil Servis’e gelen tüm çağrıların karşılandığı, bin 389 vatandaşın da güvenli  bölgeye tahliye edildiği bildirildi.

 

 

“Operasyonda bugüne kadar 308 terörist etkisiz hale getirildi, 206  barikat kaldırıldı, 688 el yapımı patlayıcı imha edildi. Operasyon süresince  kahramanca mücadele eden 50 güvenlik görevlimiz şehitlik mertebesine ulaşmıştır.  Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde hayatlarına devam  etmesini sağlamak amacıyla bölücü terör örgütü mensuplarıyla mücadele kapsamında  yürütülen faaliyetlere kararlılıkla devam edilmektedir.

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz