banner

Kübra Bebeğe Hemşire Şefkati

Ana Sayfa » Haberler » Kübra Bebeğe Hemşire Şefkati
Paylaş
Tarih : 14 Ocak 2012 - 10:19

Van’ın Başkale İlçesi’nde şizofreni hastası, İran uyruklu Şadiye Özdaş’ın 10 gün önce dünyaya getirdiği ve besleyemediği bebeğine hastanedeki hemşireler sahip çıktı.

Başkale İlçesi Devlet Hastanesi’nde görevli hemşireler Kübra Seven ve Betül Tural, mamayla besledikleri bebeğe ‘Kübra’ adını verdi.

Başkale İlçesi’ne 32 kilometre uzaklıktaki Saçan Köyü’nde oturan 37 Şadiye Özdaş, 10 gün önce 5’inci çocuğunu dünyaya getirdi. Şizofren Özdaş’ın bakamadığı bebeğine Başkale Devlet Hastanesi personeli sahip çıktı. Bebek 10 günlükken köylülerin haber vermesi üzerine ambulansla alınıp Başkale Devlet Hastanesi’nde yoğun bakıma alındı. Hastanede Kübra Seven ve Betül Tural adlı hemşireler tarafından 1 haftadan bu yana bakımı yapılan ve ‘Kübra’ adı verilen bebek, hastanedekilerin sevgisini kazandı. Kuvözde yaşama tutunmaya çalışan bebeğin sağlık durumunun iyi oyduğunu belirten Başkale Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Aynur Kaynar, bebeğin daha sağlıklı olması için tüm imkânların seferber edildiğini söyledi.

Baba Memet Ali Özdaş 11 yıldır evli olduklarını eşinin şizofren olduğu için çocuklarına bakamadığını belirterek, “5 çocuğum var. Parasızlıktan dolayı eşimi tedavi ettiremedim. Yetkililerden yardım istiyorum dedi.

 

HASTA ANNESİNİN BAKAMADIĞI KÜBRA BEBEĞE HEMŞİRE ŞEFKATİ

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz