banner

Sesli sohbet için wordpress kurulum anlatımı

Ana Sayfa » Sesli Sohbet » Sesli sohbet için wordpress kurulum anlatımı
Paylaş
Tarih : 24 Temmuz 2012 - 19:12

Sesli sohbet sitesi açmak istiyorsunuz ve ana sayfasını wordpress kurmak istiyorsunuz ama nasıl kurulucağını bilmiyorsunuz sevgili sesli sohbet sitesi açmak isteyen arkadaşlar bu  bölümde sizlere WordPress kurulumu detaylı bir şekilde anlatacağız ve güzel bir Sesli sohbet siteniz olcak şimdiden iyi bloglar…

1. WordPress-tr adresinden indirdiğimiz son sürüm WordPress Ftp’ye yükledikten sonra adres çubuğuna site adresimizi yazdığımızda karşımıza çıkan ekran aşağıda görmüş olduğunuz gibidir. Gelen bu ekrandaYapılandırma dosyası yarat diyerek ilerleriz..

 

2. Şimdi karşımıza gelen ekranda bir sonra gelecek olan sayfada yapmamız gereken ayarları anlatan anlatım var. Devam edebiliriz! tıklayarak devam ediyoruz.

 

3. WordPress kurulumunu gerçekleştirebilmeniz için MYSQL ve MYSQL kullanıcısı bilgilerini doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Biz kurulumu localhost üzerinden gerçekleştirdiğimiz için şifre alanı boş, sizin şifre alanınızda kendi bilgilerinize göre doldurmanız gerek. Kısaca neler yazmanız gerekli bahsedelim.

a ) Veritabanı adı : Bu alana WordPress kurmak için oluşturduğunuz MYSQL ismini yazmalısınız. Linux ve Cpanel kullanımlarında genellikle Hesap adı ve MYSQL adı şeklinde yani  blogizma_portal  gibi bir isim vermektedir.

b ) Kullanıcı adı : Bu alan MYSQL üzerinde yetki sahibi olarak atadığınız kullanıcı adı için doldurulmalıdır.

c) Parola : MYSQL yetkilisi olarak atadığınız kullanıcı adının şifresidir.

d ) Veritabanı Sunucusu : Bu alan genellikle localhost olarak kalır.

e ) Tablo Ön Eki : Bu alanda wp_yazmaktadır. Bir MYSQL üzerinde birden çok sistem ya da WordPress kullanıyorsanız bu ön eki değiştirebilirsiniz. Bazı arkadaşlar güvenlik için farklı ön ek vererek kurmanın daha sağlıklı olduğunu söylemişler. Siz isteğinize göre bir ön ek yazabilirsiniz.

Bu alanları doğru ve eksiksiz bir şekilde yazdıktan sonra Gönder butonuna tıklıyoruz..

 

4. Bu adımda eğer MYSQL bilgilerinizde bir sorun yoksa İşlem tamam! uyarısı alırsınız ve Şimdi kuruluma başlayabilirsiniz!

 

5. Gerekli bilgileri sorunsuz olarak girdik MYSQL’de tablolarımız oluşturuldu. Şimdi ise sitemizin title, admin kullanıcı adı, şifre ve eposta ayarlarını yapıyoruz. Resimde gördüğünüz gibi zaten işlemler standart ve bilindik işlemler. Burada dikkat etmeniz gereken şifrenizin güvenlik seviyesinin yüksek olmasıdır. Gerekli bilgileri doldurduktan sonra WordPress’i Kur diyoruz..

 

6. WordPress kurulumu tamamlandı! Gelen ekranda Giriş diyoruz..

 

7. Daha önce belirlemiş olduğumuz kullanıcı adı ve şifremizle Giriş yapıyoruz.

 

8. İşte sorunsuz bir kurulumdan sonra giriş işlemi yapıldı ve WordPress Admin panel karşımızda.

 

9. Burasıda kurulumdan sonra WordPress default tema ile blogumuzun görünüşü..

 

Kısaca ve basit olarak WordPress kurulumunu anlatmaya çalıştık. Sürç i lisan ettiysek affola. Son olarak şunu eklemek istiyorum. WordPress 3.1.x  sürümü ile birlikte admin bar isminde bir menü gelir oldu. Onundan nasıl  kaldırılacağını bu makaleden öğrenebilirsiniz. WordPress 3.1.x’le Birlikte Gelen Admin Bar Kaldırma Hadi hayırlı olsun güzel bloglar yazmanız dileği ile…

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

Mersin’deki vahşette tüyler ürperten detay
Mersin’deki vahşette tüyler ürperten detay

Kayıp ihbarıyla ortaya çıkan cinayetin ardından kardeşinin öldürülmesi olayına ilişkin açıklamalarda bulunan ağabey Cem Aslan, kardeşi

15 yıl hapsi istenen Rektör, görevden alındı
15 yıl hapsi istenen Rektör, görevden alındı

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof.

Ardışık Arama Sistemi’ kullanan 300 kişi tespit edildi
Ardışık Arama Sistemi’ kullanan 300 kişi tespit edildi

Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz