banner

Türk Telekom’dan ‘tadımlık’ internet…   

Ana Sayfa » Ekonomi » Türk Telekom’dan ‘tadımlık’ internet…   
Paylaş
Tarih : 22 Ocak 2012 - 20:53

Türk Telekom, ev ve iş telefonu kullanıcısı olup internet hizmetinden faydalanmayan 6,4 potansiyel müşterileriyi hedefleyen ”Lokum” hizmetini sundu

Hizmet ile müşteriler, saatlik internet paketini 1 lira, günlük internet paketini 2 liraya satın alabilecek.

”Tadımlık” internet hizmeti Lokum, Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Gökhan Bozkurt, Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan ve Türk Telekom Satış Başkanı Celalettin Dinçer’in katılımıyla tanıtıldı.

Gökhan Bozkurt, topluma hizmet etmek ve değer katmak amacıyla çalışmalar yürüttüklerini ifade ederek, Türk Telekom’un son 6 yılda gerçekleştirdiği konsolide yatırım miktarının 10 milyar liraya ulaştığını, 2011 yılının 9 ayında konsolide yatırım miktarının yüzde 80 artarak 1,5 milyar lira olarak gerçekleştiğini, 2011 yılını 2,2 milyar liralık yatırım ile kapatacaklarını belirtti.

2005 yılından bu yana yaptıkları yatırımlarla Türkiye’nin internet dönüşümüne öncülük ettiklerini dile getiren Bozkurt, ”Gerçekleştirdiğimiz altyapı yatırımları, geliştirdiğimiz inovatif iş çözümleriyle en son teknolojiyi en uygun fiyatlarla sunarak genişbant müşteri sayımızı 6 yılda 1,5 milyondan 6,8 milyona çıkardık” dedi.

Bozkurt, ”data”yı günümüzün ”yeni petrolü” şeklinde değerlendirdiklerini belirterek, 2 yıl önce 4,4 gigabayt seviyesindeki kişi başına ortalama data kullanımının Kasım 2011 itibariyle 21 gigabayta yükseldiğini kaydetti.

İnternet penetrasyonunun yaygınlaşmasına, pazarın büyümesi ve gelişmesine önem verdiklerinin altını çizen Bozkurt, şöyle devam etti:

”2012’yi, bizim için dönüm noktası olan bir gelişme ile karşıladık. Türk Telekom olarak 6 yıl sonra Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ve Rekabet Kurulunun izin ve onayıyla perakende internet hizmeti verebilir konuma ulaştık. BTK ve Rekabet Kurumu’nun verdiği izinle ‘Artık perakende internet alanında da varız’ diyoruz. Yeni hizmetimiz Lokum ile. Biz, bu gelişmeyi pazarı büyütecek ve internetle henüz tanışmamış kitleyi internetle tanıştıracak nitelikte bir hizmet geliştirerek değerlendirdik. Bu vizyonda, ana motivasyon kaynağımız, ülkemizin bilgi toplumuna dönüşüm sürecine katkıda bulunmak, içinde var olduğumuz topluma hizmet etmek ve değer katmak. Bu anlamda, interneti yaygınlaştırmanın toplumdaki dijital uçurumun kapanması için önemli bir değer olduğuna inanıyoruz.”

Bozkurt, Lokum’un, ev ve iş telefonu kullanıcısı olan, ancak genişbant internet erişimi olmayan müşterilere yönelik olduğuna işaret ederek, Lokum’un sektörü büyüteceğini, Türkiye’deki internet penetrasyonunu artıracağını, müşteriler için yenilik sağlayacağını söyledi.

Türk Telekom müşterilerinin, Lokum ile ücretsiz olarak internet bağlantısına ve modemine sahip olacağını, bu hizmet kapsamında geliştirilen haberler, spor, sağlık, kadın, çocuk gibi başlıkların yer aldığı Lokum sitesine herhangi bir ücret ödemeden ulaşacağını belirten Bozkurt, müşterilerin ihtiyaç duyduğunda, Lokum hizmeti ile saatlik ve günlük internet paketlerini satın alabileceğini anlattı.

-”Bu modelde hiçbir şekilde sürpriz fatura yok”-

Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan da, Lokum ile müşterilerin saatlik 1 lira, günlük 2 lira ödeyerek internete sahip olabileceğini, ücretin ev telefonu faturasına yansıtılacağını dile getirerek, ”Bu modelde hiçbir şekilde sürpriz fatura yok” dedi.

Lokum ile internet bağlantısının, modemin, Lokum internet sitesinin ücretsiz sağlanacağını ve taahhüt, sözleşme ve aylık fatura olmayacağını belirten Demircan, müşterilere Lokum ile ”tadımlık” internet sağladıklarını, daha fazlasını kullanmak isteyenlerin kontrollü olarak ücret ödeyerek buna sahip olabileceğini belirtti.

Demircan, Lokum ile içerik işine de girdiklerini ifade ederek, ”Önümüzdeki dönemde bununla ilgili yeni ürün geliştirme imkanımız da olacak” diye konuştu.

Soruları yanıtlarken, Lokum satışlarının yarından itibaren başlayacağını bildiren Demircan, hizmet için günlük kota bulunmadığını, aylık kullanımda 6 gigabayttan sonra hız düşümü yapıldığını söyledi.

Demircan, amaçlarının, şu ana kadar internetle tanışmamış veya tanışıp kullanmayı bırakmış kişilere internet sunmak ve pazarı büyütmek olduğunun altını çizdi.

-”Lokum müşterilerine yönelik bilgisayar kampanyası olacak”-

Türk Telekom Satış Başkanı Celalettin Dinçer ise Türk Telekom’un 13 milyon bireysel müşterisinin içinde 6,4 milyonunun interneti bulunmadığına ve Türk Telekom satış kanallarını ziyaret eden 2 müşteriden birinin ADSL’i olmadığına dikkati çekerek, ürünle internet pazarını büyütmek istediklerini, 1.600’ü aşkın Türk Telekom ofisi ve bayilerinde Lokum hizmetini sunduklarını ifade etti.

İleride Lokum müşterilerinin ”ekonomik fiyata” bilgisayar sahibi olması içim kampanyalar yapılacağını kaydeden Dinçer, 2 hafta önce Türk Telekom çalışanlarına tanıtılan Lokum için çalışanların çevresinde anlatması sonucunda 110 bin ön talep alındığını belirtti.

-Lokum-

Ev ve iş telefonu kullanıcısı olup, internet hizmeti almayanlara yönelik olan Lokum hizmetinden faydalanmak isteyenlerin telefon hatları, ücretsiz olarak internet bağlantısına hazır hale getiriliyor. İnternete girmek için gereken ”tak çalıştır kablosuz modem” ücretsiz olarak temin ediliyor. Kullanıcılar herhangi bir taahhüt, sözleşme ya da ücret talep edilmeden internet hizmetinden faydalanmaya hazır hale getiriliyor.

Haber, spor, magazin, kadın ve aile, finans, eğlence, fırsat ve indirim gibi farklı kategorilerde birçok bilgi ve haberin yer aldığı Lokum sitesi ücretsiz olarak kullanıma sunuluyor. İhtiyaç duyduğunda internet hizmeti satın almak isteyenler saatlik 1 lira ve günlük 2 lira fiyatla 1 Mbps hız ile internetten faydalanabiliyor. Kalan süre bilgilendirmesi, paket bitince otomatik kapanma gibi özellikleri ile kontrollü kullanım olanağı sunan Lokum hizmetinde kullanılan kadar ücret, müşterinin telefon faturasına yansıtılıyor.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Yunanistan’ın Almanya ısrarı
Yunanistan’ın Almanya ısrarı

Yunanistan Başbakanı Çipras, Kalavrita ziyareti sırasında Naziler tarafından katledilenler  için dikilen anıta çelenk bıraktı. Çipras, yaptığı

Mersin’deki vahşette tüyler ürperten detay
Mersin’deki vahşette tüyler ürperten detay

Kayıp ihbarıyla ortaya çıkan cinayetin ardından kardeşinin öldürülmesi olayına ilişkin açıklamalarda bulunan ağabey Cem Aslan, kardeşi

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz