banner

Yeni komutanlar belli oldu

Ana Sayfa » Manşet » Yeni komutanlar belli oldu
Paylaş
Tarih : 31 Temmuz 2011 - 9:55
Türk Silahlı Kuvvetleri”nin yeni komutanları belli oldu Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na Org. Hayri Kıvrıkoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na Ora. Emin Murat Bilgel atanacak..

Yarın başlayacak Yüksek Askeri Şura (YAŞ) öncesinde TSK’nın komuta kademesinde yaşanan istifa krizi sonrasında yeni komuta kademesi için çalışmaların büyük oranda tamamlandığı belirtildi. SABAH’ın Başbakanlık ve Genelkurmay kaynaklarından edindiği bilgiye göre Org. Özel’in Genelkurmay Başkanı olması ile birlikte boşalacak Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na 1. Ordu Komutanı Orgeneral Hayri Kavrıkoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na Donanma Komutanı Oramiral Emin Murat Bilgel atanacak. En büyük sürpriz Hava Kuvvetleri’nde yaşanacak. Hükümetin iki korgenerali yine Balyoz davası nedeniyle tutuklu durumda olan Kuvvet’te orgeneralliğe terfi sırasındaki tek korgeneral Mehmet Erten’e sıcak bakmadığı ve emekliye sevkedileceği belirtildi. Bu duruma göre Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na korgeneralliğe terfi edecek olan bir tümgeneral getirilecek. Böylece TSK tarihinde ilk defa Hava Kuvvetleri’ne bir korgeneral komuta edecek.
TSK komuta kademesinde ayrıca Jandarma Genel Komutanlığı’na 2. Ordu Komutanı Orgeneral Servet Yörük atanacak. Servet Yörük’ten boşalacak olan 2. Ordu’ya ise Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanı Orgeneral Bekir Kalyoncu getirilecek. Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na atanacak olan 1. Ordu Komutanı Orgeneral Kıvrıkoğlu’nun yerine ise Genelkurmay İkinci Başkanı Org. Aslan Güner atanacak. 3. Ordu Komutanı Orgeneral Yalçın Ataman’ın ise yerinde kalması bekleniyor. Harp Akademileri Komutanlığı’na da yine Korgeneral olacak havacı bir isim vekalet edecek. Atamalarla ilgili açıklamanın bugün yapılacağı öğrenildi..
Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz