banner

Tam da ‘PKK bitti’ dediğimiz anda…

Ana Sayfa » Haberler » Tam da ‘PKK bitti’ dediğimiz anda…
Paylaş
Tarih : 30 Ocak 2012 - 18:06

Uludere’de 34 kişinin ölümü ile sonuçlanan trajik olay PKK açısından istenilen sonucu verdi. ‘Tam saha pres’ şimdi ‘tam saha beklemeye’ döndü.

Bugün’den Adem Yavuz Arslan, Uludere olayının PKK açısından istenilen sonucu verdiğine dikkat çekti. Arslan, Kandil’e hava harekatının ve KCK operasyonlarının düzenli olarak yapıldığı bir dönemde gerçekleşen facianın örgüte hayat öpücüğü olduğunu ifade etti.

Örgütün lojistik yığınak yaptığı bilgisine yer veren Arslan, “Bu aşamada PKK’nın belini kırdık, artık açılım zamanı söylemi, hem yersiz hem yanlış. Terörle mücadele ciddi bir iş ve kararlılık gerektiriyor.” dedi.

İşte Arslan’ın önemli tespitleri:

Uludere’de 34 kişinin ölümü ile sonuçlanan trajik olay PKK açısından istenilen sonucu verdi. 14 Temmuz Silvan saldırısı sonrası başlayan ‘tam saha pres’ şimdi ‘tam saha beklemeye’ döndü.

Bu durumun mevsimsel şartlara bağlanması doğru olmaz.

Çünkü örgütün lojistiğini kesmeye yönelik operasyonların karla kışla ilgisi yok.

Aslında sadece bu durum bile Uludere komplosunun nasıl bir proje olduğunu tek başına teyit ediyor.

Bu olay örgüte adeta hayat öpücüğü oldu.

Kandil güvenli bölge olmaktan çıkmıştı. Çünkü uzun yıllardır ilk kez aralıksız hava harekâtı yapılıyordu. KCK operasyonları nedeniyle şehir ile dağın irtibatı da büyük oranda azalmıştı.

Üstüne İmralı sakini de ‘unutturuldu.’

Eğer bu yöntemle; bahar ve yaz aylarında da örgüte hareket alanı bırakılmazsa önümüzdeki sonbaharda yeni bir denklem kaçınılmaz olacaktı.

Fakat Uludere komplosu planı bozdu. Bölgeden gelen haberler kötü. Örgüt lojistik yığınak yapıyor.

Masum gösterilen sınır kaçakçılığı, özellikle de sigara kaçakçılığı PKK’ya oluk oluk para akıtıyor. Kaçak akaryakıt hakeza.

Bu aşamada PKK’nın belini kırdık, artık açılım zamanı söylemi, hem yersiz hem yanlış. Terörle mücadele ciddi bir iş ve kararlılık gerektiriyor.

Son bir not da Zana ile ilgili.

TBMM tarafından tahsis edilen fakat başkası tarafından kullanılan o bilgisayarda ne vardı?

Merak işte…

Aktif Haber

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

Diriliş ve yeni güçlü TÜRKİYE için EVET
Diriliş ve yeni güçlü TÜRKİYE için EVET

Artık türkiye olarak diriliş zaman yen anayasa ve yeni Türkiye için EVET  100 yıldır, bu ülkeyi avrupaya peşkeş çeken Sağır ismetin ataist

3 Kardeş boğularak can verdi
3 Kardeş boğularak can verdi

Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde oturan damadı Hidayet Atmaca’nın yanınan bayram ziyaretine geldi. İddiaya göre Hidayet Atmaca,

Karma timler böyle hazırlandı
Karma timler böyle hazırlandı

MARDİN Nusaybin’de asker ve polisin oluşturduğu karma timlerin operasyonlara büyük bir gayret ve motivasyonla hazırlandığı belirtildi.  Güvenlik

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz