banner

Türkiye silah dağıtımını durdurdu

Ana Sayfa » Manşet » Türkiye silah dağıtımını durdurdu
Paylaş
Tarih : 01 Ekim 2012 - 12:37

Türkiye‘de Suriyeli isyancılara yönelik olarak depolanan silahların dağıtımına ara verildiği iddia ediliyor. Independent gazetesi, bu kararın, farklı grupların birlik olmamaları ve aralarındaki kavgalar nedeniyle verildiğini ileri sürdü.

İngiliz Independent gazetesi, Suriye’deki iç savaşta isyancıların kullanılması için uçak savar ve anti tank füzelerinin de dahil olduğu silah stoklarının Türkiye’de tutulduğunu ancak silahların dağıtımının, farklı gruplar arasındaki çekişmeler, kavgalar ve birlik yoksunluğu nedeniyle durdurulduğunu iddia etti.

Gazete, Katarlı ve Türk destekçilerin muhaliflerin temsilcilerine uyumlu bir komuta yapısı oluşturmak için farklı gruplar arasında anlaşma sağlanan kadar ağır silahların mevcut olamayacağını söylediğini ileri sürdü.

Katar, materyalleri kontrol ederken Türkiye’nin, “kolaylaştırıcı” bir rol üstlendiğini savunan Independent’a göre, hem Türkiye hem de Katar, ana şehirlerdeki devrimcilere yapılandırılmış askeri konsey ve koordineli operasyonel planlar oluşturmaya ihtiyaçları olduğunu vurguladı.

Haberde ayrıca, silah ve iletişim ekipmanı tedarik işlerini yürüten bir Türk’ün, “Operasyonel planları ve bu planların uygulanmasında neler gerektiğinin bilgisi yerine alışveriş listeleri alıyoruz. Eğer bir tabura veriyorsanız diğerleri sinirlenip ve neden dışlandıklarını soruyorlar” iddiasına yer verildi.

LONDRA-ANKA

Etiketler : , , ,

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

Diriliş ve yeni güçlü TÜRKİYE için EVET
Diriliş ve yeni güçlü TÜRKİYE için EVET

Artık türkiye olarak diriliş zaman yen anayasa ve yeni Türkiye için EVET  100 yıldır, bu ülkeyi avrupaya peşkeş çeken Sağır ismetin ataist

3 Kardeş boğularak can verdi
3 Kardeş boğularak can verdi

Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde oturan damadı Hidayet Atmaca’nın yanınan bayram ziyaretine geldi. İddiaya göre Hidayet Atmaca,

Nevşehir”den bir yiğit daha ŞEHİT
Nevşehir”den bir yiğit daha ŞEHİT

Van’da düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Emre Türkmen evlenme hazırlığı yaptığı ortaya çıktı. Şehit askerin

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz