banner

Yüz ve bacak nakli gerçekleştiriliyor

Ana Sayfa » Haberler » Yüz ve bacak nakli gerçekleştiriliyor
Paylaş
Tarih : 21 Ocak 2012 - 16:38

Uşak’ta beyin ölümü gerçekleşen Ahmet Kaya(45)’dan alınan yüz, bacak ve çift kol Antalya Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde iki hastaya naklediliyor.

Uşak’ta 12 gün önce kendini trenin altına atarak intihara teşebbüs eden ve Uşak Devlet Hastanesi’nde tedavisi devam eden 6 çocuk babası Ahmet Kaya’nın beyin ölümü gerçekleşti. Bunun üzerine organ nakli koordinatörleri irtibata geçtikleri Kaya’nın yakınlarını organlarının bağışlanması konusunda ikna etti. Antalya’nın yanı sıra İzmir ve Ankara’dan gelen uzmanlar Kaya’nın bağışlanan organlarını aldı.

Ahmet Kaya’nın yüzü, kolları ve bir bacağı Akdeniz Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından alınarak hava ambulansla Antalya’ya getirildi.

Ömer Özkan liderliğindeki ekip vakit kaybetmeden operasyona başladı. Kaya’dan alınan yüz, bebekken devrilen battaniyenin alev alması sonucu yüzü yanan Uğur Acar(19)’a, iki kolu ile sağ bacak 1989’da elektrik çarpması sonucu ampute olan iki çocuk babası Atilla Kaldır(34)’a naklediliyor.

Halen devam eden operasyonlar gece saat 03.30’da başladı. Prof. Özkan başkanlığında kalabalık bir ekip tarafından yürütülen operasyonların başarılı olması halinde Türkiye’de bir ilk gerçekleşecek.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

Diriliş ve yeni güçlü TÜRKİYE için EVET
Diriliş ve yeni güçlü TÜRKİYE için EVET

Artık türkiye olarak diriliş zaman yen anayasa ve yeni Türkiye için EVET  100 yıldır, bu ülkeyi avrupaya peşkeş çeken Sağır ismetin ataist

3 Kardeş boğularak can verdi
3 Kardeş boğularak can verdi

Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde oturan damadı Hidayet Atmaca’nın yanınan bayram ziyaretine geldi. İddiaya göre Hidayet Atmaca,

Karma timler böyle hazırlandı
Karma timler böyle hazırlandı

MARDİN Nusaybin’de asker ve polisin oluşturduğu karma timlerin operasyonlara büyük bir gayret ve motivasyonla hazırlandığı belirtildi.  Güvenlik

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz