banner

Almanya’dan ‘dönerci cinayeti’ tazminatı

Ana Sayfa » Haberler » Almanya’dan ‘dönerci cinayeti’ tazminatı
Paylaş
Tarih : 30 Ocak 2012 - 18:06

Almanya Adalet Bakanı Sabine Leutheusser-Schnarrenberger, aşırı sağcılar tarafından öldürülen 8 Türk ile 1 Yunanın yakınlarına 5 ile 10 bin Euro arasında tazminat ödenmesine başlandığını söyledi.

Alman Bakan, Berlin’de yaptığı açıklamada, bazı kurbanların yakınlarına tazminat ödenmeye başlandığını belirterek, bu konuda kendilerine çok sayıda talep ulaştığını söyledi.

Bakan Leutheusser-Schnarrenberger, burada önemli olanın kurbanların yakınlarına fazla bürokratik işlem olmadan para ödenmesi olduğunu, söz konusu kişilere gelecekte daha fazla da ödeme yapılabileceğini kaydetti.

Leutheusser-Schnarrenberger, geçtiğimiz yıl kasım ayında kurbanların yakınlarına tazminat ödeneceğini açıklamıştı. Söz konusu para, geçen yıl 1 milyon Euro yatırılan ve aşırı sağcıların kurbanları için oluşturulan bir fondan geliyor.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz