banner

Büyükanıt hakkında suç duyurusu

Ana Sayfa » Haberler » Büyükanıt hakkında suç duyurusu
Paylaş
Tarih : 19 Ocak 2012 - 1:41

Genelkurmay eski Başkanı Yaşar Büyükanıt için suç duyurusunda bulunuldu.

Mustazaf-Der Derneği Şanlıurfa Şubesi, Genelkurmay eski Başkanı Yaşar Büyükanıt, dönemin kuvvet komutanları ve 27 Nisan E- Muhtırası’nın verilmesinde yardımcı olan ilgili kişiler hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu dilekçesi, Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığı’na teslim edildi.

Şanlıurfa Mustazaf-Der Başkanı Mehmet Kışlar, yasal çerçeve içerisinde faaliyet sürdürdükleri halde, dernek faaliyetleri gerekçe gösterilerek muhtıra hazırlayan Genelkurmay eski Başkanı Yaşar Büyükanıt, dönemin kuvvet komutanları ve 27 Nisan E- Muhtıranın verilmesinde yardımcı olan ilgili kişiler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Adliye önünde basın mensuplarına açıklama yapan Dernek Başkanı Mehmet Kışlar, 27 Nisan E- bildirisinin muhtra olduğunun tartışılmaz olduğunu belirterek, yasal dayanağı olmadığını söyledi. “Muhtırada belirtilen dayanaklar dikkate alınmadığında darbe ile müdahale edeceği iması mevcuttur.” diyen Başkan Kışlar, nitekim ülkede yapılan her darbeden önce bu şekilde muhtıralara rastlamanın mümkün olduğunu kaydetti.

Muhtırada, Mustazaf-Der’in hedef alındığını iddia eden Kışlar, 2007 yılında yaptıkları kutlu doğum programının gerekçe gösterilerek bildirinin yayınlandığını söyledi. Faaliyetlerinin çarpıtıldığı ve bunların doğru kabul edildiğini ileri süren Kışlar, bu iftiralar üzerine iddianamelerin hazırlandığını kaydetti. Kışlar, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Bu iftiralar emniyetin kayıtları ile çürütüldü ve yönetimimizin tümü beraat etmiştir. Şüphelilerin hem Meclis, hem hükümet hem de bakanlıkları hedef alan bu muhtıraların yargı makamlarınca soruşturulup, gerekli yasal işlemler yapılmadığı takdirde her genelkurmay karargahı bu tür müdahaleleri kendinde hak bulacaktır.” Başkan Kışlar, suç duyurusu metnini basın mensuplarına okuduktan sonra dilekçesini savcılığa teslim etti.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz