banner

Elektrikleri Kesildi Mum Işığında Ders Çalıyşıyorlar

Ana Sayfa » Haberler » Elektrikleri Kesildi Mum Işığında Ders Çalıyşıyorlar
Paylaş
Tarih : 06 Ocak 2012 - 12:04

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’ne bağlı Yunuslu Köyü’nde oturan Akdeniz Ailesi’nin elektriği, 2001’den kalan 2 bin liralık elektrik borcu nedeniyle kesildi.

İlköğretim ve liseye giden iki çocuğu mum ışığında ders çalışan işsiz 36 yaşındaki Mehmet Akdeniz, elektrik borcunu ödediğini ileri sürdü.

Mehmet Akdeniz’in eşi Ayşe, 2 çocuğu ve annesiyle birlikte oturduğu evinin elektriği, 4 gün önce Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ) görevlilerince elektrik borcu gerekçe gösterilerek kesildi. İlköğretime giden 13 yaşındaki Enis ve liseye giden 16 yaşındaki Damla mum ışığında ders çalışırken, işsiz olan ve daha önce geçici işlerde çalışan Mehmet Akdeniz daha önceki yıllardan kalan elektrik borcunu geçen mart ayında ödediğini iddia etti. Sadece son iki ayın faturasını ödeyemediğini belirten Mehmet Akdeniz, şunları söyledi:

“4 gün önce ben yokken eve gelen görevliler, elektriği kesmişler. Sayacı da yerinden sökmüşler. Firmanın müşteri hizmetlerini aradım. Bana sistemde elektrik borcumun göründüğünü, icralık olduğumu, ödenmeden elektrik veremeyeceklerini söylediler. Bu nasıl oluyor anlamadım. Benim son 2 ayın dışında borcum yok, icralık da değilim. Mum ışığına mahkum olduk. Çocuklarım mum ışığında ders çalışıyor.”

BEDAŞ Ereğli İşletme Müdürlüğü yetkilileri ise ailenin 2001 yılından kalan 2 bin liralık elektrik borcu bulunduğunu, kesme işleminin bu nedenle yapıldığını söyledi.

ELEKTRİKLERİ KESİLDİ, MUM IŞIĞINDA DERS ÇALIYŞIYORLAR

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz