banner

Korsan Kitap Şebekesine Ağır Darbe Vuruldu

Ana Sayfa » Haberler » Korsan Kitap Şebekesine Ağır Darbe Vuruldu
Paylaş
Tarih : 06 Ocak 2012 - 12:04

Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri, özel okullarda okutulan yabancı dil ders kitapları ve en çok okunan romanların korsan baskı ve dağıtımını yaptığı ileri sürülen çeteyi, 10 ilde eş zamanlı operasyonla çökertti.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Suçlar Büro Amirliği ekipleri, 8 ay süren teknik takip sonucu Ankara ve İstanbul başta olmak üzere İzmir, Adana, Mersin, Isparta, Çankırı, Rize, Şanlıurfa ve Sivas’ta eş zamanlı operasyonlar gerçekleştirdi. Operasyonlarda, 40 kişi gözaltına alındı. Ankara ve İstanbul’daki operasyonlarda 4 matbaa mühürlenirken, 3 ofset baskı makinesi, 2 kapak takma makinesi, 4 giyotin, 3 kesim makinesi, 3 ciltleme makinesi, 3 pozlama makinesi, yerli ve yabancı bandrolsüz 102 bin 731 kitap, 137 bin yerli ve yabancı kitap forması, 117 bin 500 kitap kapağı, 22 bin 900 sahte bandrol, 8 adet korsan kitap basımı için alınan master kitap, 86 alüminyum kitap kalıbı, 398 aydınger kalıp, 9 bilgisayar ele geçirirdi.

43 YAŞINDA ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ

Polis, Türkiye’de özel okullarda okutulan yabancı dildeki ders kitapları ve en çok okunan romanların korsan baskı ve dağıtımını yaptığı belirtilen şebekenin liderliğini ‘Laz Mehmet’ lakabıyla bilinen 43 yaşındaki Mehmet K.’nın yaptığı iddia edildi.

ODTÜ’de öğrenci olan Mehmet K.’nın piyasaya korsan kitap sürümünü organize ettiği öne sürüldü. Şüphelilerden 6’sı sorguda serbest bırakılırken, 34 kişi adliyeye sevk edildi.

 

KORSAN KİTAP ŞEBEKESİNE AĞIR DARBE VURULDU

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz