banner

Ortadoğu’da nükleer alarm !

Ana Sayfa » Manşet » Ortadoğu’da nükleer alarm !
Paylaş
Tarih : 22 Ocak 2012 - 20:47

Mısır’daki bir nükleer tesisten radyoaktif madde çalındı.

İran’ın nükleer silah elde etmek için çalışmalar yürüttüğü iddialarıyla Ortadoğu’da gerilim her geçen gün artarken, Mısır’dan gelen bir haber ortalığı karıştırdı.

El Ahram gazetesinde yayınlanan habere göre, Daba nükleer tesisinden radyoaktif madde çalındı. Gazete, Akdeniz kıyısında yer alan santraldeki koruma kaplarının kırılarak içindeki radyoaktif maddenin bir bölümünün çalındığını duyurdu.

GÜVENLİK GÜÇLERİ ALARMDA

Radyoaktif maddelerin çalındığının anlaşılmasının ardından güvenlik güçleri alarma geçirildi ve çalınan materyallerin bulunması için özel bir ekip kuruldu.

SANTRALİN DUVARI YIKILMIŞTI

Geçtiğimiz hafta, yapımı devam eden nükleer santralin önünde inşaatın durdurulmasına yöenelik bir protesto düzenlenmiş, polis yaklaşık 500 eylemciyi güç kullanarak dağıtmıştı. Polis ve göstericiler arasında arbede yaşanmış, santral çelışanları da güvenliğin sağlanamadığı gerekçesiyle santrale dönmeyi reddetmişti. Görgü tanıklarına göre, arbede sırasında santral duvarlarından bir bölümü de yıkılmıştı.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

banner

BENZER HABERLER

FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar
FETÖ imamı Kemal Batmaz’ın ifadesine başvuracaklar

ABD’den gelen heyetin Ankara Adliyesi’nde video konferansla FETÖ imam Kemal Batmaz’ın ve bazı FETÖ üyelerinin

Müjde geldi! Yeni hak verildi…
Müjde geldi! Yeni hak verildi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde,

Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi
Tarihinin İlk Kadın Belediye Başkan Adayını Mhp Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkan adayı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz